تراریوم چیست؟

در این مقاله می خوانید:

تراریوم یک مخزن شیشه ای است که شامل گیاهان و خاک، ایجاد یک اکوسیستم کوچک است. این باغ های کم نظیر برای نگهداری در محیطی جذاب برای ترکیب گیاهان در محیط خانه یا اداری هستند.در حالی که زیبایی شناسی زیبا و بسیاری از مزایای دیگر را فراهم می کنند.

چرا تراریوم محبوب است؟

تراریوم ها در دهه 1970 فوق العاده محبوب بودند و پس از آن به آرامی به پس زمینه می افتادند. در چند سال گذشته، هر چند، آنها به خاطر بسیاری از دلایل دوباره محبوبیت خود را به دست می آورند، اما این بار به عنوان نسخه های براق و مدرن از نمایش های نمادین، بزرگ از گذشته است.فکر می کنم این افزایش روز افزون محبوبیت با آگاهی عمومی از سلامت و سلامتی همراه است. مردم فواید بسیار زیادی را که طبیعت، گیاهان و فضاهای سبز بر سلامت جسمی و روحی خود دارند، درک می کنند. برای تسهیل این اتصال زمانی که زندگی و کار شما را خارج می کند، گیاهان در محیط داخلی همان مزایا را می دهند.انتخاب باغ در تراریوم به شما یک روش فوق العاده پایین نگهداری برای باغ در داخل خانه می دهد. تراریوم ها نسبتا خودمختار و خودکفا هستند، نیاز به مراقبت کمی دارند. بسته به نوعی که انتخاب می کنید، ممکن است هفته ها یا ماه ها بین فعالیت های اساسی مانند آبیاری باشد.

چگونه تراریوم کار می کند

میکرو محیطی که در یک تراریوم ایجاد شده، یک تکه کوچک از دنیای طبیعی ما و فرایندهایی است که در آن اتفاق می افتد. در سطح بسیار پایینی، تراریوم ها به علت چرخه آب طبیعی به علت تبخیر، انتقال حرارت گیاه و بارش باران کار می کنند.در یک تراریوم شیشه ای، رطوبت به دلیل گرمای تولید شده از نور خورشید از هر دو خاک (یا یک خاک زیر کشت رشد می کند) و برگ گیاهان تبخیر می شود. سپس روی سقف و یا دیوارهای صفحه نمایش جمع شده و کنسانتره می کند. چگالی به خاک می رسد، تقلید از چرخه طبیعی بارندگی که رطوبت به تمام موجودات زنده در سیاره ما را فراهم می کند.

انواع تراریوم

دو نوع اصلی وجود دارد: محصور و باز است.

هنگامی که اکثر مردم به تراریوم فکر می کنند، نمایش آیکون های محصور دهه های گذشته را پیش بینی می کنند. در حالی که هنوز هم در بازسازی خود محبوب هستند، این سازه های شیشه ای دارای درب است که آنها را کاملا مهر و موم کرده وموجب ایجاد یک محیط با رطوبت بالا در داخل. رطوبت داخل یک تراریوم بسته به طور مداوم خود را بازیافت می کند، به طور مداوم آب گیاهان نیاز به رشد را فراهم می کند. هنگامی که به درستی طراحی شده اند، می توانند ماه ها را بدون نیاز به آب صرف کنند.

تراریوم باز فقط چیزی است که از نام آن بدست می آید.نمایشگرهایی که دارای ریموت برای رها شدن رطوبت هستند، ایجاد یک سیستم که رطوبت کمتری را حفظ می کند.رطوبت هنوز به میزان قابل بازیافت است، اما مقدار بسیار کمتری دارد. بنابراین آنها نیاز به آبیاری مکرر نسبت به نمایش های محصور دارند.

ساختن تراریوم خودتان

امروزه بسیاری از مردم ترجیح می دهند که تراریوم خود را بجای خرید، یکی از آنها که قبلا ساخته شده است را بسازند. یک مزیت برای ساختن خودتان این است که توانایی آن را کاملا به دلخواه خود سفارشی کنید.

نکاتی برای ساختن تراریوم:

با انتخاب یک ظرف شیشه ای روشن شروع کنید. در حالی که شیشه رنگی به نظر می رسد، آن اثرات برخی از نور گیاهان است.

رطوبت گسترده برای کار بسیار آسان تر است، به ویژه هنگامی که شما نیاز به دست خودبرای کاشت آن دارید.

جفت گیاهان با رطوبت مشابه و نیاز به نور خورشید.

گیاهان یا گیاهانی که در حال رشد هستند را انتخاب کنید که بعد از بلوغ کوتاه تر می شوند.

هنگامی که تمام منابع خود را جمع آوری کرده اید وقت آن است که همه چیز را با هم شروع کنید. شروع به پایین تراریوم خود، یک سفارش ویژه برای پیگیری در هنگام ساخت یک صفحه نمایش وجود دارد.

یک لایه نازک از سنگ، ماسه کوچک، شن برای ارائه یک منطقه جمع آوری برای زهکشی.

یک لایه نازک از زغال چوب فعال برای فیلتر کردن و تصفیه آب.

مانع نازک بیش از لایه زغال چوب برای جلوگیری از پاکسازی خاک. مواردی که معمولا مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از صفحه نمایش، خزه یا کاغذ ساده در رنگ هماهنگ است.

یک لایه از خاک گلدان با کیفیت بالا یا یک زیر کشت رشدی (مانند کوک نارگیل یا شن و ماسه، بسته به نیاز گیاه) به لنگر ریشه گیاهان خود اضافه و رطوبت را حفظ کنید.

حالا وقت آن است که گیاهان مورد نظر خود را در تراریوم ترتیب دهید، با دقت آنها را کاشتید بدون اینکه تمام زیرمیزی رشد کند. پس از کاشت، بعضی از مردم دوست دارند یک پانسمان بالا مانند گرانج کوچک، چیپس پوست، یا خزه برای پوشش هر گونه خاک قابل مشاهده اضافه کنند. این لایه کمک می کند تا رطوبت خاک را حفظ کرده و همچنین توجه بصری را افزایش دهد.

مزایای تراریوم

تراریوم ها یک راه عالی برای حفظ زیبایی طبیعت، باغ داخلی است. این اکوسیستم های مینیاتوری با توجه به محفظه های شیشه ای خود و به طور طبیعی بازیافت رطوبت که در داخل اتفاق می افتد، دارای نگهداری کم هستندولی با این حال بسیاری از مزایای آن را نمایش طبیعت زیبای خود به مخاطبان می دانند.