دیوار سبز فوق العاده لوکس با تنوع گیاهی بالا

در این مقاله می خوانید:

عدم وجود پوشش گیاهی در مناطق شهری ، به عنوان نتیجه ساختمان های انسانی ، از نظر جسمی و زیبایی شناختی ، به طور مستقیم بر کیفیت زندگی تأثیر می گذارد. ساخت دیوارسبز هم در فضای داخلی و هم به ویژه در قسمت بیرونی ساختمانها توصیه می شود. با بکارگیری این فناوری ها ، از هر نوع منطقه ای می توان در حداکثر ظرفیت خود ، به دست آوردن ظرفیت های زیبایی ، سودمندی برای محیط زیست و سلامت انسان استفاده کرد. حتی اگر قیمت احداث و نگهداری از دیوارسبز بالاتر از منظره کلاسیک باشد ، با مزایای زیست محیطی ، بالا بردن سطح پوشش گیاهی ، تأثیر می گذارد تا اثر آلودگی را کاهش دهد. مفاهیم جدید مدرن برای توسعه چشم انداز،علاقه مند به استفاده از هر نوع بتن یا شیشه ، تبدیل آنها به دیوارسبز، امکان غلبه بر توسعه مناطق شهری و ایجاد یک گذار نرم برای یک محیط سالم شهری سبز هستند.

باغبانی عمودی نوعی خاص از باغبانی شهری است که برای فضاهای کوچک مناسب است ، به خصوص برای تزئین دیوارها و سقف ها در سبک های مختلف. این یک روش جایگزین برای باغبانی با گسترش دامنه گیاهان در حال رشد در یک فضای عمودی است. شهرنشینی فشرده تقریباً هیچ فضای افقی برای باغهای فضای باز باقی نگذاشته است. دیوارهای سبز نه تنها از زیبایی چشمگیری برخوردار هستند بلکه در زنده کردن محیط زندگی نیز مفید هستند. دیوارهای سبز می توانند گاز گرم شده را در هوا جذب کنند ، هم دمای محیط داخلی و هم در فضای باز پایین بیاورند ، که باعث کیفیت هوای داخلی سالم تر و همچنین فضایی زیبا تر ایجاد کنند.

مزایایی که اخیراً نادیده گرفته شده است این است که سالها در پی عجله جوامع برای توسعه بی امان نتایج ایننگرش کوتاه بینانه ، از جمله سر و صدا ،آلودگی و کاهش جدیکیفیت زندگی برای همه قابل مشاهده است.

اگر بخواهیم از نظر اقتصادی به دیوارسبز نگاه کنیم متوجه می شویم در طول زمان با افزایش قیمت به ارزش ساختمان اضافه خواهد شد.با توجه به ارزش ملک در کشور ما بدیهی است هرگونه هزینه دکوری مانند دیوارسبز برای ساختمان در زمان فروش تاثیر بسزایی خواهد داشت.شما با هزینه ی اندک در طول زمان و هنگام فروش سود بیشتری هم خواهید کرد.

از طریق بازار جامعه جدید برای محصولات ساختمانی ، دیوارسبز مناسب برای پروژه بعدی خود را پیدا کنید. بعضی اوقات احساس می شود که دیوارهای سبز یکی از آن دسته از طراحی های مدرن هستند ، اما با وجود افزایش رو به رشد و محبوبیت ظاهری ، دیوارهای سبز در واقع به گذشته ، راه برگشتی دارند.

مواد ضروری، قبل از راه اندازی دیوارسبز 

قبل از اینکه بتوانید فضای دیوار سبز خود را با گلهای گلدار، گیاهان یا سبزیجات مورد علاقه خود بسازید، لازم است که دیوار یا حصار خود را با مواد ضروری برای شروع دیوار سبز خود آماده کنیدعبارتند از:

گلدان والگاردن : مهم ترین مواد مورد نیاز برای هر دیوار سبز، گلدان های دیواری بزرگ چند منظوره هستند که برای استفاده با انواع گیاهان ایده آل هستند و به اندازه کافی بزرگ هستند تا گل ها، سبزیجات و بسیاری از انواع گیاهان بتوانند به گل های خود برسند. با این حال شما باید آنها را بر روی حصار ثابت آویزان کنید و یا آنها را روی دیوار سبز خود نصب کنید. یک ناحیه برای نگهداری گلدان های دیواری خود را انتخاب کنید: هنگامی که شما انتخاب کرده اید که دیوار سبز را شروع می کنید، برای اتصال یک مش سیم به چند پیچ ​​بزرگ نیاز داریدکه در فاصله 10 میلی متری پشت آن وجود دارد، بنابراین شما می توانید گلدان های دیگاردن چند تایی را ببندید.

یک سیستم آبیاری نصب کنید: آب دادن به گیاهان شما حیاتی است و چند راه وجود دارد که شما می توانید یک سیستم آبیاری را راه اندازی کنید تا جریان آب مناسب برای همه گیاهان دیوارسبز شما فراهم شود.

خاکستر شدن : هنگامی که گلدان های دیواری خود را به طور قاطع به دیوار سبز نصب کرده اید، برای کاشت بذر خود، به برخی از خاک ها نیاز خواهید داشت.در حالی که می توانید سعی کنید خاک خود را از ذغال سنگ نارس، شن و ماسه، پوست و خاک محافظت کنید، توصیه می شود مخلوط گلدان یا کمپوست گلدان در فروشگاه سخت افزار خریداری شود.تلاش های زیادی در راه اندازی دیوار سبزبه خود شما انجام شده است، بدین وسیله به دست آوردن تمام مواد ضروری است و پس از آن، نصب آن می تواند به نفع بیشترشما به نظر می رسد.

خوشبختانه، با استفاده از یک دیوارسبز، از یک راه بسیار ساده می توان راه اندازی یک نمای سبز را شروع کرد.اما ابتدا باید بودجه کافی برای این کار را کنار بگذارید چون حتما انجامش خواهید داد.

جنبش جهانی دیوارسبز بزرگ آفریقا

دیوارسبز در مورد صلح ، امید و متحد کردن مردم است. ” “درختان می توانند تغییرات آب و هوا را مهار کنند.” نه تنها درختان CO2 را از هوا خارج نمی كنند و اكسیژن مورد استفاده را نیز تأمین می كنند ، بلكه امید بصری را نیز به وجود می آورند و زندگی سبز روشن را در جایی فراهم می كنند كه زمانی چیزی وجود نداشت.

در آستانه اجلاس کنفرانس اقلیمی سازمان ملل متحد در نیویورک ، شرکت کنندگان در UNGA برای بحث و تجلیل از ابتکار عمل بزرگ دیوارسبز که در سراسر آفریقا از سنگال تا جیبوتی برگزار می شود گرد هم آمدند.هدف این تلاش بلندپروازانه  این است كه اجتماعات و اقتصادهای منطقه ساحل را از ایجاد یك دیوار 8000 كیلومتری سبز پوشانده از كل قاره قرار دهد: شگفتی جدیدی از جهان.
یک جنبش با محوریت آفریقا ، دیوارسبز بزرگ قصد دارد تا راه حل های هوشمند آب و هوا و زندگی را به مناظر تخریب شده برگرداند تا امنیت غذایی ، شغل و رونق اقتصادی جدید برای جوامع ساکن منطقه ساحل آفریقا ایجاد کند. دامنه این پروژه بسیار فراتر از موزائیک فیزیکی درختان است: این یک جنبش مردم محور است ، منافع اقتصادی و اتحاد اجتماعی را به منطقه ای ارائه می دهد که مدت هاست با فقر و خشونت دست و پنجه نرم می کند.

تیمبرلند تعهد خود را به دیوار بزرگ سبز متعهد می سازد

در رویداد UNGA ، سازنده کفش دوستدار محیط زیست تیمبرلند حمایت خود را از کارزار بزرگ دیوارسبز اعلام کرد. جیم پیسانی ، رئیس جمهور این شرکت اظهار داشت: “به عنوان یک برند دنبال آینده ای بهتر برای سیاره ما ، تیمبرلند مفتخر است که به جنبش بزرگ دیوارسبز بپیوندد” ، که ما در حمایت از جوامع در خطوط مقدم جوی جهانی بسیار مهم می دانیم. اضطراری و ایجاد آینده ای پایدارتر و عادلانه تر.

ابراهیم تیاو ، دبیر اجرایی UNCCD ، این رویداد را که به طور مشترک توسط UNCCD و Connect4Climate – گروه بانک جهانی برگزار شد ، تشکیل داد تا از دولت ها ، جامعه مدنی و تجارت خواست تا به یک جنبش رو به رشد جهانی بپیوندند تا دیوار سبز را به واقعیت تبدیل کنند. تا سال 2030. گروه بانک جهانی توسط یورگن وگل ، مدیر جهانی تغییرات آب و هوا ، که دیوار بزرگ سبز را “نمونه ای فوق العاده از چگونگی مبارزه با فقر با احیای زمین تخریب شده با استفاده از شیوه های هوشمند آب و هوایی” ، معرفی می کرد.

علاقه مندان به دیوار بزرگ سبز و پیام آن تا 23 سپتامبر ادامه یافت ، هنگامی که رویدادی با عنوان “از دیوارهای سبز گرفته تا کیف پول های سبز: اهمیت تأمین مالی راه حل های مبتنی بر طبیعت” در مرکز آب و هوای طبیعت برگزار شد. این گفت و گو با گسترش اصول تازه تأسیس بانکداری مسئولیت پذیر ، ذینفعان چند ملیتی را برای طوفان مغزی استراتژی های نوآورانه مالی برای تقویت راه حل های اقلیمی مبتنی بر طبیعت در سراسر جهان گرد هم آورده است.

Connect4Climate از شرکت در این رویدادها ، که قدرت هنرها را نشان می دهد – فیلم ، موسیقی و موارد دیگر – برای ارتباط مردم در سراسر جهان و ایجاد حرکتی در اطراف چشم انداز جسورانه دیوار بزرگ سبز نشان می دهد. ابراهیم تیاو UNCCD بیش از آنچه انتظار می رود هیجان زده است. وی گفت: “دیوار بزرگ سبز یک ابتکار عمل الهام بخش است ،” که در مواجهه با بزرگترین چالش های قرن بیست و یکم ، راه حلهای فوری را در حال رشد است.

انواع سیستم دیوارسبز:

نمای سبز

دیوارسبز زندگی

دیوارهای سبز مدولار

 دیواره تشک گیاهی

نمای سبز:

نمای سبز نوعی از سیستم دیوارسبز است که در آن گیاهان کوهنوردی یا زیرزمینهای آبشار به منظور پوشش ساختارهای حمایتی با طراحی خاص آموزش داده می شوندتا  از سازه های کمکی ویژه طراحی شده استفاده کنند.

گیاهان یا در زمین یا در ظروف مرتفع که در آن آب می شود و کود می ریزند رشد می کنند که به انواع مختلفی تقسیم می شوند.

ریشه در پایه این سازه ، در زمین ، در مزارع متوسط ​​یا حتی برای دستیابی به پوشش کامل نماهای سبز را می توان به دیوارهای موجود متصل کرد و یا به صورت سازه ای آزاد مانند نرده ها یا ستون ها بنا کرد.همچنین با سازه ی فولادی که با قوطی انجام می شود نیز قابل اجراست.

دیوارهای سبز / دیوارهای نشیمن:

سیستم دیواره های زنده که از پانل های پیش از پوشش گیاهی ، ماژول های عمودی یا پتوهای کاشته شده تشکیل شده است که به صورت عمودی به یک دیوار یا قاب ساختاری ثابت می شوند. این تابلوها می توانند از پلاستیک ، پلی استایرن منبسط شده ، پارچه مصنوعی ساخته شده و از تنوع زیادی از گونه های گیاهان پشتیبانی کنند (به عنوان مثال: مخلوطی سرسبز از سرخس ، پوششهای زمین و گیاهان خوراکی).با تنوع و تراکم گونه های گیاهی آنها تمایل به نگهداری بیشتری مانند کود و آب نسبت به سیستمهای نمای سبز که در زمین کاشته شده اند،دارند.

دیوارسبز مدولار: ماژول های عمودی باغ از مواد پلی پروپیلن بازیافت شده ساخته شده است. از نظر ظاهری جذاب ، بسیار بادوام است و به راحتی قابل نصب است. با این راه حل فوری راه را برای تهیه باغ در محل زندگی خود فراهم می کنید.

گلدان های دیوارسبز

قاب / پنل پشتیبان

فنجان ها / گلدان ها به راحتی قابل جدا شدن

دیوار حصیری گیاهی/دیوارسبز هیدروپونیک:

 این سیستم که توسط پاتریک بلان پیشگام شده است ، از دو لایه پارچه مصنوعی با جیب های پر از گیاهان و رسانه های در حال رشد تشکیل شده است. دیوارهای پارچه در یک چارچوب پشتیبانی می شوند و توسط یک غشای ضد آب در برابر دیوار ساختمان حمایت می شوند و مواد مغذی و آب از طریق آن تحویل داده می شود. سیستم آبیاری در بالای دیوار نصب می شود.

دیوارسبز سنتی در میادین در اندازه های مختلفی قرار می گیرد که می توان آنرا جدا کرد یا جداگانه از آن استفاده کرد. آنها بر حفظ حریم خصوصی و جذب صدا ، لمس طبیعت به محیط های شهری علاوه بر حفظ حریم خصوصی و صدا را اهدا می کند.یک دیوارسبز که روی یک دیوار مشترک قرار می گیرد می تواند ضمن پوشاندن فضاهای نامناسب دیوار ، مناظر و صداهای یک همسایه را مسدود کند.

دیوارسبز هیدروپونیک یا مدولار

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که کدام از از این دو را انتخاب کنیم؟انتخاب ما سیستم مدولار یا فلاورباکس است.دیوارسبز هیدروپونیک سیستم جدیدی است که در کشورهای پیشرفته اجرا می شود.این سیستم نیازهای اولیه ی خاصی دارد که باید از خارج از کشور وارد شود که البته واردات آن ممنوع است.بنا بر این عملا امکان پذیر نیست مگر اینکه با متریال غیر حرفه ای انجام شود پس ما پیشنهاد نمی کنیم.چرا سیستم دیوارسبز مدولار به هیدروپونیک ارجحیت دارد؟دلایل زیادی برای اثبات این موضوع وجود دارد.مهمترین دلیل آن ماندگاری است.بر اساس آمار و با توجه به عدم واردات متریال حرفه ای برای دیوارسبز هیدروپونیک و استفاده از گونی که کاربردی نیست این سازه در طول زمان به مشکل خواهد خورد. به عنوان مثال نمونه ی الهیه که می توانید در قسمت محصولات مشاهده کنید.در این پروژه کارفرما سیستم هیروپونیک کار کرده بود و به دلیل خشک شدن تمام گیاهان تصمیم به استفاده از دیوار سبز مصنوعی کرده بود.این بهترین مثال برای انتخاب شما درنوع سیستم دیوارسبز است.

دیوارسبز، راهی برای صرفه جویی در مواد غذایی!

راه اندازی دیوارسبزهیجان انگیز است.به دلیل آن که یک راه عالی برای افزایش اموال خود است.این که آیا دیوارسبز گلدار بهتراست یا یک دیوارسبزکه برای بهبود رژیم غذایی خانواده خود و صرفه جویی در خرید مواد غذایی مهم است؟با ما همراه باشید تا برخی از مواد ضروری است که شما برای شروع  نیاز به آنها داردید را توضیح دهیم.

دیوارسبز فعال

به عنوان یکی از جدیدترین انواع دیوارهای سبز به گونه ای طراحی شده اند که ساختمان با گرمایش و گرمایش ترکیب می کنندو تأسیسات تهویه برای فیلتر داخل ساختمانهوا را در حالی که به عنوان گرمایش عمل می کند ، فضایی می کند.این سیستم از هوای تولید شده توسط گیاهان در تهویه مطبوع ساختمان استفاده می کند.

شاخ و برگ گیاهان کربن را جذب می کند.

میکروارگانیسم های ریشه از بین می برند.

فرایندهای طبیعی گیاه تازه تولید می کند.

ساختمان توسط یک فن هوا ، که از طریق آن کشیده و پخش می شود.

تأثیر بر دیوارهای نشیمن در مناطق مختلف

آب و هوا گرم و مرطوب است بنابراین با این کار باعث کاهش دما می شود.

جهت باد در هوای کم سرعت جریان دارد وتأثیر عمده ای بر روی آن ندارد.

نقش گیاهان در طراحی داخلی

 همانطور که می بینم ، دو دلیل برای استفاده از گیاهان دیوارسبز در فضای بسته وجود دارد. یکی برای توانایی تمیز کردن هوا و دیگری برای رنگ سبز است.بیش از 4000 سال است که رنگ درمانی وجود دارد.رومیان و یونانیان باستان هر دو از عناصر مختلف رنگی برای بهبود استفاده می کردند.ظاهراً ما همچنین می توانیم شواهدی از استفاده از رنگ دیوار سبز به عنوان درمان را در متون چینی باستان پیدا کنیم.اگر به آن فکر کنید ، رنگ درمانی کاری است که همه ما ناخودآگاه در طول زندگی خود انجام می دهیم.لباس هایی که می پوشیم ، رنگ هایی که در خانه هایمان استفاده می کنیم و حتی رنگ اتومبیل هایمان ، آرم های تجاری و وب سایت هایمان مربوط به دستکاری احساس ما یا نحوه دیدن دیگران است.اعتقاد بر این است که رنگ از طریق چشم به شکل انرژی وارد بدن ما می شود.این انرژی می تواند بر روحیه ما تأثیر بگذارد و دارد.سبز متعادل ترین رنگ است.با موفقیت ، هوش ، شایستگی و امنیت همراه است.تعجب آور نیست که با توجه به این فرصت ، انسان دوست دارد خود را با گیاهان سبز و طبیعت احاطه کند.نکته ای که در مورد گیاهان دیوار سبز وجود دارد این است که آنها فقط در شرایطی که از محیط اطراف خود راضی باشند و از سلامتی خوبی برخوردار باشند سبز هستند.اگر آنها خیلی گرم ، خیلی سرد ، خیلی مرطوب ، خیلی خشک یا نور نادرست داشته باشند به سرعت به یک زرد مریض تبدیل می شوند و سپس قهوه ای می شوند.

دیوارسبز در محیط کار

 گروه معماری آروین برای شما با کمک دیوارسبز راه حلی دارد، البته اگر شما نیاز به راه حل های طراحی داخلی دارید که گیاهان زندگی می کنند. شما ممکن است فکر کنید که دوست دارید تمام مزایای گیاهان زنده را در فضای خود داشته باشید، اما بدون نیاز به نگهداری و مراقبت از گیاه مورد نیاز نمی توانید انجام دهید.

ما می توانیم به شما در پیدا کردن گیاهان دیوارسبز خود که محیطی کمتر در محیط داخلی منحصر به فرد شما رشد کنند را ارایه دهیم، حتی اگر فضای اموالتان در حق بیمه باشد.

گروه معماری آروین گیاهان و خدمات تعمیر و نگهداری ارائه می دهد که همکاران ما در واقع از دیوار سبز طبیعی برای شما مراقبت می کنند. نگاهی به بسته های گیاهان بیاندازید و بیاموزید که کدام نوع مناسب نیازهای طراحی گیاهان داخلی شما است و ما در صورت امکان آن را برای دیوارسبز شما استفاده میکنیم.

متخصص خدمات مشتری آروین مراقبت های زیادی در حفظ سلامت گیاهان اتاق نشیمن شما دارد. با قرار ملاقات های منظم تعمیر و نگهداری، مشاوران ما وقت خود را برای فهمیدن خود با فضای کاری و گیاهانی که در آن ساکن هستند، می بینند.

مراقبت آسان برای گونه های گیاهی داخل سالن

انواع مختلفی ازگیاهان در کارخانه های اداری داخلی وجود دارد که در شرایط کم نور کار می کنند. آنها برای دیوارسبز خود نیاز به آب کمتری نسبت به سایر گیاهان دارند و به طور کلی نیازهای نگهداری پایین دارند.

بعضی گیاهان، نور کم نیاز دارند که می توانند بین آبیاری آنها چند روز طول بکشد. گیاهان پرطرفدار با برگ های سبز طولانی و نوار های رنگی؛ برگ های شکل قلب معمولا نامگذاری یک فیلدندرون است و آنها انتخاب محبوب برای نیازهای طراحی داخلی هستند و کاملا برای شرایط کم نور سازگار است.

یکی از گیاهان در محیط داخلی محبوب تر در اطراف و گاهی به نام “یک کارخانه ابدیت” به دلیل آن می تواند برای مدت طولانی بدون آب در محیط های کم نور رشد.

 گیاه برگی شکل: گیاه با برگ های رنگارنگ و پر جنب و جوش که نیازی به نور زیاد ندارد. یک نوع انگور همیشه سبز است و در انواع مختلفی از رنگ ها و سبک ها برای هر فضا می آید. برگ های آنها به طور کلی قلب شکل می باشد.

زیبایی شناسی

گونه های گیاهی: گونه های گیاهی که استفاده می کنید به ترجیحات زیبایی شناسی شما و همچنین آب و هوا و تنظیماتی که برای نصب دیوارسبز خود برنامه ریزی کرده اید بستگی دارد.اینکه شما میخواهید در فضای باز یا فضای داخلی کار کنید؟این که میخواهید رنگبندی متفاوت را تجربه کنید یا صرفا به فضایی کاملا سبز بر روی دیوار خود علاقه مندید؟

مراقبت از محیط زیست در محیط اطراف

به دنبال مراقبت از گیاهان خودتان هستید؟ شما می توانید به نکات مهم مراقبت از گیاهان ما نگاه کنید تا دریابید که چگونه می توانید گیاهان دیوار سبز اتاق نشیمن خود را بین تعطیلات تعمیر و نگهداری کنید. اگر سوالات و یا نگرانی های مربوط به نصب تاسیسات گیاهی در دیوارسبز خود را داشته باشید، با مشاور خود تماس بگیرید یا درفرم آنلاین ، ازما بخواهید.

اثرات سالم زندگی با وجود دیوارسبز: 

برای افرادی که مایل به داشتن یک باغ سبز هستند، اما فضای موجود ندارند، مانند کسانی که در مناطق شهری زندگی می کنند، یک راه حل وجود دارد كه ديوارسبز نام دارد. ديوارسبز یک سیستم کاشت است که به شما اجازه می دهد از فضای دیوار دیگر استفاده کنید تا سبزی ها، گیاهان و سایر گیاهان رشد کنند. ديوارسبز عمودي ایده آل برای خانه ها و آپارتمان هایی هستند که دارای یک حیاط یا فضای کافی برای رشد گیاهان نیستند.نه تنها املاک مسکونی، بلکه ساختمان های تجاری، فضاهای اداری و امکانات مراقبت های ارشد نیز می توانند از اثرات داشتن ديوارسبز زنده بهره مند شوند.مزایای بسیاری برای داشتن یک ديوارسبز وجود دارد، به غیر از اینکه مقرون به صرفه و روش نگهداری کم برای تولید سبزی و گیاهان باشد. اثرات سالم بسياري براي ديوارسبز زنده وجود دارد، زیرا ديوارسبز می تواند درمان مرسوم باغبانی را نیز برای ایجاد احساس صلح درونی و تحریک احساسات مثبت فراهم آورد. این به خوبی تایید شده است که تماس مستقیم با گیاهان باعث کاهش استرس و بهبود کیفیت زندگی افرادی که به طور منظم در باغبانی و کشاورزی مشارکت دارند می شود. به این ترتیب دسترسی به یک ديوارسبز زنده می تواند اثرات سالم بر افرادی داشته باشد که فضای محدودی برای یک باغ معمولی دارند یا برای ساکنان بیمارستان ها و مراکز مراقبت های ویژه که دارای محدودیت حرکت و مشکل خم شدن یا راه رفتن هستند. بسیاری از متخصصان پزشکی مانند روانشناسان، پزشکان و حتی کارشناسان بهداشت حرفه ای توصیه می کنند که درمان دارویی به بیماران و مشتریان خود بخاطر اثرات بهداشتی که در همه مراحل باغبانی رخ می دهد، باشد. با توجه به سهولت دسترسی که ديوارسبز ارائه می دهد، این ایده برای کسانی است که از تحرک محدود رنج می برند.

دیوارسبز در محیط کار

در اینجا برخی از اثرات مثبت سالم است که درمان باغبانی می تواند برای کسانی که به طور منظم با دسترسی به ديوارسبز زندگی می کنند:

1) استرس را کاهش می دهد.

2) در اطراف گیاهان، به ویژه هنگامی که آنها به طور منظم آبیاری می شوند، ثابت شده است که سطح هورمون استرس به نام کورتیزول، که کنترل حالات مردم را کنترل می کند، ثابت شده است.

3) داشتن یک دیوارسبز باعث می شود مردم در خورشید و هوای تازه بیرون بیایند و از نور مستقيم خورشيد لذت ببرند.

بسیاری از اثرات سالم زندگی در ديوارسبز وجود دارد، و اگر شما مایل به تبدیل دیوار خالی خود به فضای سبز هستید، ميتوانيد از ديوارسبزاستفاده کنید.

مزایای زیرساخت های سبز و دیوارسبز چیست؟

راهنمای سبز در حال رشد تعدادی از مزایای مستند شده از زیرساخت های سبز در مناطق شهری را شامل می شود.

دیوارسبز به خنک کردن مناطق شهری ما کمک می کند.آب طوفان را با تصرف آب در جایی که در آن ریخته می شود و استفاده از آن برای آبیاری زیرساخت های سبز و کاهش مصرف انرژی در ساختمان ها – زیرساخت های سبز مانند عایق رفتار می کنند و می توانند نوسانات دمای داخلی ساختمان را کاهش دهند.

همچنین یک تحقیق در حال رشد وجود دارد که نشان می دهد افزایش تعداد گیاهان زنده در یک منطقه شهری می تواند سلامت روان و بهزیستی ما را بهبود بخشد.

***اما این نکته اینجا لازم به ذکر است که شما تنها یک انتخاب ندارید و بد نیست توضیخات زیر در مورد دیوار سبز مصنوعی را نیز مطالعه کنید.***

اجرای دیوارهای سبز در مدارس

مقاله ای را در این قسمت که توسط مهندسین و دکتر های آمریکایی و اروپایی طی سالها تحقیقات نوشته شده را بخوانید.

تاثیرات دیوار سبز در تحصیلات کودکان و نوجوانان در مدارس

مطالعات بیشمار در طراحی آموزشی کاربردی نشان داده است که ، در تمام سطوح آموزشی ، قرار گرفتن در معرض مستقیم با محیط طبیعی می تواند یادگیری را با بهبود توجه و رفتار دانش آموزان تقویت کند. اجرای دیوارهای سبز – یک دیوار داخلی “باغ عمودی” یا “دیوار زنده” که به طور معمول شامل فضای سبز ، یک محیط در حال رشد (خاک یا بستر) و سیستم انتقال آب است – مزایای سلامتی محیط زیست را فراهم می کند ، بلکه یک کاربرد عملی در کلاس های درس را نیز برای شما فراهم می کند.به حداقل رساندن خستگی توجه دانش آموزان با اتصال آنها به “طبیعت در فضای باز” در محیط داخلی. یادگیری مبتنی بر “پروژه” مبتنی بر دستیابی ، یکی دیگر از راهبردهای آموزشی است که ثابت شده است در طیف سطوح آموزشی و در سراسر زمینه های آموزشی مؤثر است.دیوارهای سبز از طریق ترکیبی از استراتژی های یادگیری مبتنی بر پروژه و آموزش زیست محیطی ، می توانند به الهام بخشیدن به تفکر انتقادی بپردازند.نویسندگان برنامه درسی مربوط به اجرای یک سیستم دیوار زنده در محیط داخلی را در یک محیط یادگیری کلاس ارائه کرده اند و شامل ماژول های یادگیری مبتنی بر پروژه است که با دیوار تعامل دارند. در رابطه با مزایای سلامتی منفعل از یک دیوار سبز ، مدل های برنامه درسی مبتنی بر پروژه می توانند دانش آموزان را به صورت تعاملی با طبیعت سرپوشیده متصل کرده و این توانایی را دارند که از تفکر در دنیای واقعی مرتبط با زمینه های علمی ، فناوری ، مهندسی ، هنر و ریاضیات در محیط داخلی الهام بگیرند.محیط یادگیری از طریق ترکیبی از این حالت های غیرفعال و تعاملی ، دانش آموزان بدون در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی در خارج از منزل در محیط داخلی به طبیعت متصل می شوند.جهت پژوهش آینده می تواند شامل مطالعات بعد از ساخت و ساز در مورد اثربخشی برنامه های درسی مبتنی بر پروژه مربوط به دیوارهای زندگی و تأثیرات طولانی مدت اجرای دیوارهای سبز در کلاسهای درس بر پیشرفت تحصیلی و رفتارهای دانش آموزان باشد.

در ایالات متحده ، دانش آموزان بطور متوسط ​​روزانه 6 تا 7 ساعت در محل کلاس برای تقریباً 180 روز در خارج از سال می گذرانند (انستیتوی علوم آموزش ، 2008).در تلاش برای بهبود نمرات آزمون استاندارد ، چهار از ده مدرسه در سراسر کشور زمان آموزش کلاس به جای ترک را افزایش داده اند و همکاران ، 2009). از زبان آموزان جوان انتظار می رود که ساعت های طولانی در طول روز مدرسه را حفظ کنند و به احتمال زیاد از خستگی توجه معطوف یا کاهش توانایی تمرکز بر روی فعالیت های کلاس درس رنج می برند.تئوری ترمیم توجه یا همان دیوارسبز نشان می دهد كه قرار گرفتن در معرض محیط های طبیعی توجه غیر ارادی را تشویق می كند و این وقفه های كوتاه مدت باعث می شود تا توجه مجدد به محیط یادگیری برای یادگیری ایجاد شود.

یک دیوارسبز که به عنوان یک باغ عمودی یا دیوار زنده نیز شناخته می شود ، به عنوان یک سیستم کاشت عمودی تعریف شده است که شامل یک بستر یکپارچه ، گیاهان زنده و در برخی موارد سیستم آبیاری خودکار است.اجرای دیوارهای سبز در کلاس این امکان را برای دانش آموزان فراهم می کند تا در توجه منفعلانه و غیرمستقیم شرکت کنند تا تأثیر ترمیمی بر تمرکز و یادگیری داشته باشند.شواهد محدودی در مورد تأثیر قرار دادن طبیعت در کلاس در عملکرد و رفتار دانش آموزان وجود دارد. یک مطالعه روی 170 دانش آموز هلندی در کلاس های پنج تا هفت نشان داد که کودکان در کلاسهای درس با دیوار سبز سرپوشیده نمرات مربوط به یک کار توجه انتخابی را بهبود بخشیده اند.همچنین کلاس خود را در مقایسه با کودکان کلاسهای فاقد دیوار سبز مثبت تر نشان داده اند. یک مطالعه دیگر در تایوان نشان داد دانش آموزان دوره متوسطه بالاتر در کلاسهای دارای گیاهان روزهای بیمار و بدرفتاری کمتری دارند ، همچنین اقدامات بالاتر از راحتی و دوستی در مقایسه با دانش آموزان کلاسهای بدون گیاه گزارش شده است.نظریه بازیابی استرس نشان می دهد كه افراد با گذشت زمان سازگار شده اند تا در مقابل محیط های ساخته شده مثبت به محیط های طبیعی پاسخ دهند ، اما مخالف محیط های ساخته شده است.علاوه بر این ، گیاهان توانایی ارتقاء آرامش و بهبودی از تجربیات استرس زا را دارند. دسترسی بصری از طبیعت از محیط کلاس به منظور کاهش رفتارهای کمبود توجه در کودکان پیدا شده است.نمایش های طبیعت از پنجره های کلاس نیز نشان می دهد که مهارت توجه را در مقایسه با منظره صحنه های طبیعی کمتر یا محیط های ساخته شده بهبود می بخشد.یک مطالعه تصادفی از 94 دانش آموز دبیرستانی دولتی در ایلینویز نشان داد دانش آموزانی که به کلاسهای درس با نمای “سبز” اختصاص داده شده اند ، بالاتر از وظایف مورد توجه قرار گرفته و از یک تجربه استرس زا سریعتر از دانش آموزانی که هیچ پنجره یا پنجره ای با دید بی ثمر دارند بهبود یافته اند.پیشرفت تحصیلی تحت تأثیر مثبت قرار گرفتن در معرض طبیعت مختلف است.مدارس با اطراف پوشش گیاهی باعث بهبود نمرات آزمون استاندارد در ریاضی و خواندن شده است.علاوه بر این ، پوشش گیاهی اطراف واحدهای مسکونی در مناطق شهری با سطوح بالاتر عملکرد شناختی و نمرات بهتر در کودکان همراه است.یک مطالعه دیگر در مورد 101 دبیرستان دولتی در میشیگان نشان داد که نماهای فضای سبز از پنجره های کلاس درس و کافه علاوه بر کاهش نمره جنایتی ، با افزایش نمرات آزمون استاندارد و میزان فارغ التحصیلی همراه است.به نظر می رسد که برنامه های آموزش محیط زیست مبتنی بر پروژه باعث افزایش درگیری دانش آموزان و همچنین بهبود عملکرد تحصیلی در زمینه خواندن ، نوشتن ، ریاضیات ، علوم و مطالعات اجتماعی می شود.به دانش ما ، شواهد محدودی در مورد اجرای دیوارهای سبز در مدارس به عنوان برنامه درسی یادگیری مؤثر بر پروژه وجود دارد.هدف از این مقاله ارائه یک کاربرد عملی برای اجرای برنامه درسی یادگیری مبتنی بر طبیعت در محیط کلاس با استفاده از دیوارهای سبز است.با اجرای دیوارهای سبز در کلاسهای درس ، دانش آموزان می توانند یادگیری تعاملی را از طریق طراحی گیاه ، ساخت و نصب آن تجربه کنند و همچنین در معرض منفعل طبیعت قرار بگیرند. این می تواند چشم اندازهای محیطی را تشویق و خستگی توجه معطوف را به حداقل برساند.از طریق یک سری برنامه های آزمایشی که از چندین استراتژی یادگیری مبتنی بر پروژه در ترکیب با یک برنامه دیوار سبز استفاده می کنند ، ما یک برنامه درسی الگویی تهیه کرده ایم که در معرض منفعل داخلی منزل با طبیعت قرار می گیرد.این برنامه درسی همچنین شامل یک کارگاه آموزشی تعاملی است که دانش آموزان را با طبیعت و با زمینه های علمی ، فناوری ، مهندسی ، هنر و ریاضیات درگیر می کند. برنامه درسی مشخص شده برای کارگاه دیوار سبز از مفهوم آزمایشگاه ساده گیاهان در جهت ایجاد یک همکاری آموزشی در زمینه محیط زیست استفاده می کند.یک دیوار زنده می تواند بر روی یک دیوار ساختمان پیش از آن ساخته شود ، یا بتواند آزاد باشد.آوردن طبیعت از داخل به این طریق ، قرار گرفتن در معرض صمیمی و مداوم در گیاهان زنده بدون در نظر گرفتن شرایط فضای بیرون باعث ایجاد فضای قابل استفاده در کف می شود.این برنامه درسی به دانشجویان در مورد باغهای “عمودی” می آموزد و به آنها می آموزد که چگونه دیوار سبز را طراحی و نصب کنند.قرار گرفتن در معرض منفعل در برابر دیوار زنده به عنوان ارائه دانش آموزان با دسترسی بصری به دیوار سبز در طول روز تعریف می شود.اگر یک دیوار سبز درون یک دهلیز یا یک کتابخانه قرار داده شود ، دانش آموزان ممکن است در معرض انفعالی منفعل قرار بگیرند.قرار دادن دیوارهای سبز در کلاسهای درس (جایی که دانش آموزان بیشتر وقت خود را می گذرانند) مدت زمان طولانی تر قرار گرفتن در معرض نور را فراهم می کند و درجه تعامل بیشتری با دیوار را خواهد داشت.دیوارهای سبز قابل تصور در هر مکانی در فضاهای یادگیری داخل مدرسه را دارد.

بررسی دیوارهای سبز ، ارتباط انسان با طبیعت و گیاهان

قسمت اول این کارگاه فرصتی را برای دانش آموزان فراهم می آورد تا در مورد چگونگی آوردن پوشش گیاهی در داخل خانه از طریق روشهای مرتبط با بخار اطلاعاتی کسب کنند.15 دقیقه به دانش آموزان ارائه داده می شود تا در مورد چگونگی استفاده از گیاهان در معماری ، و اینکه چگونه فرآیند خلاقانه ابزارمناسبی برای توسعه یک دیوار سبز است.این ارائه مقدماتی منجر به یادگیری عملی از طریق آزمایش و مکالمات یک به یک با متخصص دیوارهای سبز (یا فرد دیگری با استعداد ادغام گیاهان در ساختمانها) می شود.هدف این متخصص معرفی گیاهان به عنوان مؤلفه ای از محیط داخلی ، بلکه الهام بخش از علاقه دانش آموزان به آموزش و یا فرصت های شغلی در رشته های STEAM است که زیربنای مفهوم دیوارهای سبز است.آنها ویژگی های گیاه از جمله شکل ، رنگ ، بافت و مقیاس را مطالعه می کنند. کارگاه Green Wall Maker یک رویکرد جامع برای گنجاندن دیوار سبز در کلاس است ، پروژه ای که به دانش آموزان اجازه می دهد در یک تجربه تعاملی “طراحی-ساخت” که شامل نصب است ، شرکت کنند.این کارگاه به عنوان یک پروژه گسترده مبتنی بر هنر و دانش ، می تواند به عنوان یک ماژول در کلاس های موجود گنجانده شود.یادگیری فعال با حالتهای غیرفعال یادگیری مانند گوش دادن به سخنرانیها یا خواندن متون اختصاص یافته در تضاد است.در حالت منفعل ، دانش آموزان اطلاعات دریافت می کنند. در یک حالت فعال ، دانش آموزان باید به دنبال اطلاعات باشند.یادگیری مبتنی بر پروژه نوعی یادگیری فعال است که باعث می شود دانش آموز “با انجام یادگیری” یاد بگیرد و ایده ها را به صورت هدفمند به منظور تکمیل یک پروژه کارگردانی بکار ببرد.به عنوان مثال ، برای یادگیری مبتنی بر پروژه در یک دوره علمی ، دانشجویان می توانند “سوالات را تحقیق کنند ، فرضیه ها و توضیحات را مطرح کنند ، در مورد ایده های خود بحث کنند ، ایده های دیگران را به چالش بکشند و ایده های جدید را امتحان کنند”. با این حال ، مربیان در هر رشته می توانند این استراتژی را به عنوان یک وسیله آموزشی بگنجانند.این بخش برای دهه ها مؤلفه اساسی آموزش طراحی بوده است . ماهیت یادگیری مبتنی بر پروژه این است که دانش آموز معنا و دانش را بر اساس تجربه مستقیم ایجاد می کند ، و با محیط خود در تعامل است.پس از اتمام ارائه ، دانش آموزان با خصوصیات بدنی گیاهان داخلی آشنا می شوند.دانش آموزان با طراحی یک کولاژ چندرسانه ای در مقیاس کوچک با استفاده از کاغذ ساختمانی (به رنگ های مشابه گیاهان) ، رسم وسایل (برای شبیه سازی بافت های شاخ و برگ) و چسب ، تفسیر می کنند.هدف این است که دانش آموزان درک کنند که هر گیاه ویژگی های متفاوتی دارد و از این عناصر برای ایجاد یک طرح کاشت برای دیوار نشیمن استفاده می شود. در طی این فرایند ، دانش آموزان تشویق می شوند تا برای حفظ تمرکز بر هدفمند بودن تمرین خود ، سوالات زیر را مورد بحث قرار دهند: چرا گیاهان را به داخل خانه می آوریم؟چگونه بین داخل یک کلاس درس و خارج از خانه ارتباط وجود دارد؟وقتی در پارک بازی می کنید چه حسی دارید؟ آیا در حین کلاس درس چنین احساسی دارید؟ چگونه گیاهان اکسیژن را تأمین می کنند؟

تهیه یک برنامه کاشت

پس از اینکه دانش آموزان کولاژهای خود را کامل کردند ، به گروههایی می روند و یک نقشه کاشت تهیه می کنند.اگر بیش از یک دیوار سبز برای ایجاد وجود داشته باشد ، ممکن است گروه ها بر اساس تعداد نصب ها تقسیم شوند.اولین قدم برای تیم ها ایجاد یک مفهوم یا مضمون طراحی است که قصد دارند در الگوی برنامه کاشت انتزاعی کنند.بعد از رسیدن به یک مفهوم ، مرحله بعدی آشتی دادن آن موضوع در محدودیت های یک الگوی شبکه ، استفاده از ورق های رنگی روی یک تخته تخته سفید است که نسخه ای با مقیاس کم از کل دیوارسبز است.این “مدل سازی” از مقیاس دیوار به راحتی قابل دستکاری است ، به اعضای تیم اجازه می دهد تا این الگو را از قبل تنظیم کنند تا اینکه تیم به الگویی اجماع دست یابد که موضوع را با موفقیت خلاصه کند.این تمرین از سه فرآیند اساسی مهندسی طراحی استفاده می کند: ترجمه مفهوم انتزاعی به الگوی بدنی ، تصمیم گیری مشترک و طراحی تکراری که در طی آن دانش آموزان راه حل های جایگزین را در نظر می گیرند.پس از اتمام قسمت دوم ، دانشجویان مشغول تفکر مفهومی خواهند بود ، درک اساسی از زیست شناسی گیاه و الگوی هندسی را ایجاد کرده و در ایجاد یک برنامه کاشت منحصر به فرد همکاری می کنند.

ساخت دیوارهای زنده و نصب گیاهان

در قسمت سوم این کارگاه ، دانشجویان ممکن است ساخت رسمی دیوار (های) سبز و نصب بعدی گیاه را آغاز کنند.برخی از مدارس شرکت کننده ممکن است منابع لازم را نداشته باشند و یا مجموعه مهارت های لازم دانش آموزان را نداشته باشند تا امکان ایجاد فرآیند ساخت در کلاس را فراهم کنند.از طرف دیگر ، یک نجار ، یک داوطلب ماهر یا یک متخصص دیوار زنده می توانند دیوار (های) سبز را بسازند و دانش آموزان کار خود را با نصب گیاهانی که در برنامه های مربوط به کاشت خود نشان داده شده است ، آغاز می کنند. برای مدارسی که در فرآیند ساخت شرکت می کنند ، دانش آموزان در تمام مراحل ساخت و فرآیندهای متناسب با توانایی های خود ، با راهنمایی های متخصص دیوار سبز شرکت می کنند.دانش آموزان ممكن است در تمام مراحل ساخت و ساز مشغول باشند ، از بستن قاب تا تخته پشتیبان تا نصب گیاهان منحصر به فرد.برای فرآیند ساخت ، دانش آموزان به طور معمول در تیم هایی که وظایف خاصی را انجام می دهند ، جدا می شوند.در طی هر مرحله ، دانش آموزان ممکن است چالش های ساختمانی را پیدا کنند ، از جمله اطمینان از چهارم مربع بودن ، ایمن سازی و چسباندن اعضای قاب ، تراز کردن صحیح کارگران و همچنین چسباندن بصورت جسمی بوته های دیواری سبز به قاب.این چالش های بالقوه غالباً الهام بخش بحث و گفتگو برای حل مسئله می باشد.پس از اتمام فریم واحد های دیوار سبز ، نصب و راه اندازی گیاهان آغاز می شود ، با الگوی اجماع در طول تمرین قسمت دوم که به عنوان الگوی طراحی طراحی شده است.نصب از یک الگوی پیروی می کند ، اما همچنین شامل “جزئیات” ساخت و ساز مهم است که از زنده ماندن سیستم زنده استفاده می کند.دانش آموزان باید مراقب باشند که گیاهان با خاک کافی نصب شوند و گیاهان در محیط خاک تثبیت شوند.پس از اتمام قسمت سوم ، دانش آموزان در مورد فرآیندهای ساخت دیوار زنده یاد می گیرند و رابطه بین طرح طراحی دو بعدی (قسمت دوم) و نصب نهایی را درک می کنند.

فعالیتهای آموزش و نگهداری مجدد دیوار زندگی

از آنجا که دیوارهای سبز دارای گیاهان نشیمن هستند ، تمام تاسیسات به مراقبت مداوم از گیاه ، آبگیری و نگهداری از کیفیت های زیبایی نیاز دارند.برای اطمینان از شکوفایی دیوارهای زنده ، دانشجویان تشویق می شوند که به صورت هفتگی به عنوان بخشی از کلاس هنر یا کلاس علمی خود ، به همراه نظارت یک داوطلب متعهد جامعه یا متخصص دیوارهای سبز، به صورت هفتگی در هر دیوار حضور یابند.دانش آموزان ممکن است مهارت های تفکر انتقادی را برای تخصیص مراقبت از هر گیاه بکار گیرند و هنگام استرس گیاه را مشخص کنند.از طریق نظارت آموزشی ، دانش آموزان مقدماتی برای مراقبت از گیاه ارائه می دهند.زبان آموزان برای دستیابی به تشخیص اینکه چه زمانی گیاه نیاز به هرس دارد ، آب بسیار کمی یا خیلی زیاد دارد ، با آفت آلوده شده که باید از بین برود ، یا در صورت نیاز به جایگزینی گیاه ، آلوده شده است.این فعالیتهای تعمیر و نگهداری مکرر به دانشجویان این فرصت را می دهد تا تعامل مشترک خود را ادامه دهند و مسئولیت چیزهای معنی دار را نیز بر عهده بگیرند ، فراتر از آنچه که توسط کار در کلاس های سنتی ارائه می شود.

نویسندگان اظهار داشتند که این تحقیق در صورت عدم وجود روابط تجاری یا مالی که می تواند به عنوان یک تعارض بالقوه منافع تعبیر شود ، انجام شده است.

سایر فرصت های یادگیری با برنامه دیوار زنده

در کل برنامه ، دانش آموزان از طریق ارائه و فرصت های یادگیری مبتنی بر پروژه ، درک درستی از نقش طبیعت در زمینه های STEAM ارائه می دهند. دانش آموزان با استفاده از روش های درک زیست شناسی گیاه ، عمل مویرگی و مراقبت از گیاهان از مفاهیم علم استفاده می کنند.ظرف کارخانه مهندسی شده برای دیوار سبز (ایجاد شده توسط فناوری تهیه نقشه به کمک رایانه و چاپ 3 بعدی) برخی از فن آوری های کلیدی را که زیربنای سیستم دیوارهای سبز است ، برای دانشجویان برجسته می کند.اصول مهندسی برای فرآیند طراحی کارخانه‌داران و همچنین فعالیتهای یادگیری مبتنی بر پروژه که دانش آموزان در طول برنامه ریزی خلاقانه و ساخت دیوارهای زندگی درگیر هستند ، تأکید شده است.مفاهیم ریاضی و هندسی برای درک کمیت گیاهان مورد استفاده در مرحله طراحی ، الزامات بعدی هر تابلو و تعداد نهال های مورد نیاز برای هر تابلو بسیار مهم است.دانش آموزان مستقیماً در تبدیل مفاهیم انتزاعی به مصنوعات ساخته شده و کارآمد مشغول هستند.

هزینه نصب دیوارسبز چقدر است؟

یک دیوار سبز سفارشی و نصب شده یک سرمایه گذاری ارزان نیست ، اگرچه می تواند ارزش ملک شما را بهبود بخشد.هزینه آن در پروژه های مختلف به صورت متر مربع محاسبه می شود.این قیمت که برای هر متر مربع در نظر گرفته شده است شامل0 تا 100کل کار می باشد.در کشورهای اروپایی قیمت هر متر مربع دیوارسبز بین 2000 تا 3000 دلار است.اما در کشور ما این بازه قیمت متفاوت بوده و بستگی به نوع گیاهان و تنوع آن دارد.ما قیمت دیوارسبز را در ایران بین 18000000 تا 35000000 ریال در هر متر مربع انجام می دهیم.البته شما برای انتخاب بهتر نسبت به فضای مورد نظرتون بای با انواع سیستم های دیوار سبز نیز آشنا باشید.ما در این مقاله به اختصار راجع به هر سیستمی توضیحاتی داده ایم.

دانش آموزان پس از ارائه متخصص ، مطالعات گیاهان و بحث و گفتگوهای آسان ، چگونگی استفاده از رشته های STEAM را برای ورود گیاهان به محیط ساخته شده بهتر می فهمند.اگر فقط یک دیوار سبز وجود داشته باشد ، دانش آموزان در یک مسابقه طراحی شرکت می کنند. از کلیه زبان آموزان تشویق می شود تا ویژگی های گیاهان را مورد توجه قرار دهند ، از مفاهیم مربوط به ریاضی / هندسی برای ایجاد الگوی استفاده کنند و در یک فرآیند خلاق در تمام مراحل پروژه همکاری کنند.دانشجویان بیشتر درک می کنند که چگونه می توان از این فرآیند طراحی مشابه برای انجام پروژه ها در سایر سناریوهای دنیای واقعی استفاده کرد.در طی فرایند ، دانش آموزان تشویق می شوند که گاه به گاه شکسته و پیشرفت خود را بررسی کنند تا تعیین کنند که آیا دیوار سبز مطابق با برنامه کاشت مفهومی آنها کاشته می شود یا اینکه ممکن است با شروع طرح مقیاس واقعی ، هرگونه تغییر در الگوی مطلوب باشد. دانش آموزان پس از اتمام کارخانه ، به تمیز کردن و آماده سازی دیوارهای سبز در محل های مربوطه کمک می کنند.ظرف کارخانه مهندسی شده برای دیوار سبز (ایجاد شده توسط فناوری تهیه نقشه به کمک رایانه و چاپ 3 بعدی) برخی از فن آوری های کلیدی را که زیربنای سیستم دیوارهای سبز است ، برای دانشجویان برجسته می کند.سرانجام ، فراتر از ملاحظات فنی ، فرآیند خلاقانه یا هنری به خودی خود برای پروژه ضروری است.

سالم نگه داشتن گیاهان در محیط داخلی

فضای داخلی امروزی همیشه بهترین مکان برای زنده نگه داشتن گیاهان یا دیوار سبز نیست.برای مبتدیان ، اغلب کمبود نور طبیعی خورشید وجود دارد.دما و رطوبت برای انسانها بهینه شده است و به راحتی می توان آنها را تغذیه و آبیاری کرد.با گفتن این مطلب ، برخی از گونه های گیاه در تمام سال در داخل خانه رشد می کنند.گیاه عنکبوت شگفت انگیز یکی است ، گیاه پول (Crassula Ovata) نیز همینطور است. 

با این حال سرخس های زیبا و گیاهان جنگلی مانند دیوارسبز که زیبا و سرسبز به نظر می رسند ، نسبت به محیط اطرافشان کمی گیج کننده ترند.در شهر سفید گیاهان زنده انتخاب شده اند زیرا از ترکیبی از گیاهان زنده و شاخ و برگ مصنوعی استفاده کرد. الف) در دراز مدت در کافه رشد می کنند.ب) جایگزینی نسبتاً ساده ای در صورت و از دست دادن شرایط خود دارند.

یک دیوار سبز مصنوعی چیست؟

دیوارهای سبز مصنوعی همانند دیوارهای زنده سبز هستند. ما پنل هایی از فضای سبز مصنوعی و گیاهانی را که برای تعریف از مناطق خاص داخلی و خارجی ساخته شده اند ، در کنار هم قرار می دهیم. دیوارهای گیاه مصنوعی می توانند برای دسترسی به مناطق مناسب و یا مطابقت با رنگ نام تجاری بدون نیاز به مراقبت های بعدی یا نگهداری از آن ، متناسب باشند.

دیوار سبز مصنوعی چیست

چرا باید یک دیوار سبز مصنوعی را در نظر بگیرید؟

اگرچه دیوارهای سبز بدون شک عبارات قابل توجه ای را به هر فضایی اضافه می کنند،اما نگهداری یک دیوار زنده می تواند بسیار دلهره آور باشد. اگر شما وقتی کار مراقبت از گیاه را به عنوان یک فرد شلوغ یا بی تجربه می کنید ، ممکن است بخواهید یک دیوار سبز مصنوعی را در نظر بگیرید. در شرکت معماری آروین ما دیوارهای سبز مصنوعی را ارائه می دهیم که به راحتی می توانند از دیوارهای واقعی زندگی تقلید کنند و بدون نگرانی در مورد مراقبت های بعدی ، یک ویژگی نفس گیر به شما می دهند.

نگاه دقیق تر به دیوار سبز مصنوعی

1- دیوارهای سبز مصنوعی با ارائه تحریک بصری برای کارکنان و بازدید کنندگان ، بهره وری را افزایش می دهند و در نتیجه حس طبیعی بهزیستی به وجود می آید. آنها عاری از تعمیر و نگهداری هستند و در زندگی صادق و ماندگار هستند.

2- یک دیوار نشیمن مصنوعی برای تقویت برند شما ، جلب توجه به فضایتان را در پی خواهد داشت و شما را از رقابت جدا می کند.

3- یکی از اصلی ترین مزایای گیاهان مصنوعی ، آزادی طراحی ارائه شده است. دیوارهای گیاهی مصنوعی می توانند در اندازه ها ، سبک ها ، رنگ ها و بافت های متنوعی قرار بگیرند. ما می توانیم از دیوارهای سبز طراحی حاشیه ای متناسب با برند ، تجارت یا صنعت شما استفاده کنیم.

 دیوار سبز مصنوعی

یک دیوارسبز مصنوعی برای جوانسازی هر فضای بیرونی یا سرپوشیده تضمین شده است. این که آیا شما یک دفتر موجود را به روز می کنید یا یک ساختمان کاملاً جدید را طراحی می کنید مهم است؟ دیوارهای سبز به سرعت تبدیل به یک انتخاب محبوب برای طراحان داخلی و معماران شده اند.

در اینجا در آروین ما افتخار می کنیم که یکی از تامین کنندگان برجسته دیوارهای سبز مصنوعی از جمله ایران،قطر،امارات و عراق از جمله دیوار زنده، حتی طراحی باغ های عمودی هستیم. اگرچه دیوارهای زنده مزایای ذاتی طبیعت را ارائه می دهند ، اما برخی از مشتری ها ممکن است بودجه لازم را نداشته باشند ، بنابراین ما گزینه های مصنوعی با کیفیت عالی را ارائه می دهیم.

حقایق دیوارهای سبز مصنوعی

جهان به هرچیزی که سبز باشد و دلایلی بر روحیه و خوشبختی باشد واکنش خوبی نشان می دهد.دیوار سبز مصنوعی برای فضای داخلی و خارجی استفاده می شود. به دلیل مزایای زیاد بیشتر افراد به ویژه مشاغل از آن استفاده میکنند.

مزایایی از قبیل موارد زیر که به همین دلیل است اکنون طراحان داخلی و مناظر از دیوارهای گیاه مصنوعی در دبی و ابوظبی استفاده می کنند.

* تعمیر و نگهداری رایگان چرا که نیازی به آب و یا علفهای هرز برای نگهداری نیست.

* مقرون به صرفه است.آنها تا زمانی که بر روی دیوارهای شما آویزان شده اند، می توانند سبز و سرسبز بمانند که می تواند حداقل طول عمری ده ساله باشد.

* آنها جذب کننده سر و صدا هستند؛

* نصب آسان بر روی دیوارهای بیرونی یا داخلی بدون اینکه مجبور به محدودیت های نور خورشید یا محدودیت فضا باشید.

* با کمرنگ شدن به بینش بیش از حد خود ، ثابت شده است که خیره شدن به گیاه سبز چشم شما را آرام می کند.