دیوار سبز و تاثیرات آن در منزل یا محل کار

در این مقاله می خوانید:

خلاصه

گرم شدن کره زمین امروز به یکی از مهمترین مسائل زیست محیطی بدل شده است.به طوریکه تمام کشورهای دنیا به دنبال روشی برای جلوگیری از آن هستند.

استفاده بیش از حد از سوخت های فسیلی نیاز به توجه جدی دارد. از اواسط دهه 1970 ، یک نیاز فوری در سراسر جهان احساس شد که مصرف انرژی برای گرمایش و سرمایش را کاهش می دهد.برای این کار در ساختمانها استفاده از دیوار سبز(دیوار سبز طبیعی ، دیوار سبز مصنوعی) به ویژه گرین وال طبیعی را مناسب دیدند.این شرایط به عنوان روشی برای دستیابی به کاهش مصرف انرژی در ساختمان و همچنین کاهش انتشار گازهای گلخانه ای ایجاد شد.در اینجا ویژگی های دیوار سبز در اقلیمهای مختلف را بیان میکنیم. برای سفارش تماس بگیرید

                                                      09124642449 مهندس کیان

افزایش میزان زیرساخت های سبز در مناطق شهری ما می تواند به ما در مقابله با آب و هوای گرم کمک کند. برای به اشتراک گذاشتن دانش در مورد زیرساخت های سبز ، یک دیوار سبز متحرک ساخته شده از گونه های چمنزار بومی ساخته ایم.ما می توانیم آن را به مکانهای مختلف منتقل کنیم تا مردم در حومه تهران را در معرض دیوارهای سبز و چگونگی عملکرد آنها قرار دهیم.ما می خواهیم کشف کنیم که چگونه دیوارهای سبز می توانند به صورت محلی در حومه تهران کار کنند.دیوار ما به جوامع محلی کمک می کند تا در مورد مزایای زیرساخت های زندگی سبز یاد بگیرند.در این آزمایش ، دیوار سبز ما را می توان به مکانهای دیگر برد.. ما اطلاعات مربوط به تغییرات دما و رطوبت اطراف دیوار سبز را جمع آوری خواهیم کرد.ما همچنین به نظرات افرادی که در محله خود در معرض دیوار سبز قرار دارند علاقه مند هستیم.

ما همچنین نحوه نصب و نگهداری دیوار و به اشتراک گذاری این اطلاعات را با افرادی که در نظر دارند از جمله دیوارهای سبز در ساختمانهای خود استفاده کنند ، نشان خواهیم داد.یکی از اهداف اصلی این پروژه نشان دادن فواید دیوارهای سبز در محیط شهری است.ما از طیف وسیعی از روش های ابتکاری برای به اشتراک گذاشتن یادگیری با افسران شورا و همچنین جامعه محلی استفاده خواهیم کرد.این دیوار دائمی نیست و می تواند توسط دیگر شوراها در اطراف تهران میزبانی شود.اگر کاربه خوبی پیش رود ، امیدواریم که در بخش های دیگر شهر نیز با شورا همکاری کنیم.تغییرات آب و هوایی مناطق شهری تهران را بسیار داغ تر می کند.ما امیدواریم که محاکمه ما باعث ایجاد درک و دانش در مورد دیوارهای سبز در منطقه تهران بزرگ شود ، و نشان دهد که چگونه زیرساخت های سبز می تواند شهرهای ما را در هنگام افراط و هوا راحت تر کند.برای این کار یک دیوار سبز نوع مدولار برای این پروژه انتخاب کرده ایم.جزییات بیشتر را در مقاله ای دیگر خواهیم گفت.
مطالعات بین المللی نشان داده اند که دیواره های لخت تا 20 درجه سانتیگراد گرم تر از دیوارهای دارای پوشش گیاهی خواهد بود.

بر اساس نتایج :

به دلیل کاهش جذب حرارت ، خنک کننده تبخیر و هدایت حرارتی کم هر چه آب و هوا گرم و خشک تر باشد، بازده دیوار سبز نیز بالاتر می رود و به کاهش دما کمک خواهد کرد. از طرف دیگر استفاده از دیوارهای سبز در آب و هوای معتدل و گرم و آب و هوای مرطوب تأثیر مثبتی دارد ، اما به دلیل رطوبت ، باز یا بسته بودن آن در لایه های هوا نیز باید در نظر گرفته شود.

سطح دیوار سبز رطوبت نسبتاً پایدارتری ایجاد می کند. رطوبت موجود در لایه هوا در نزدیکی سطح دیوار باعث ایجاد هوای خنک تری در محیط می شود. پوشش های سبز دارای یک اثر چشمگیر بر دمای شهری می باشند. با استفاده از پوشش های سبز دیوار و سقف ساختمان پتانسیل قابل توجهی برای کاهش درجه حرارت شهری وجود خواهد داشت.

نمای سبز چیست؟ نماهای سبز مبتنی بر استفاده از کوهنوردی است گیاهانی که مستقیماً به دیوار چسبیده یا توسط کابل های فولادی و داربست ها تقویت می شوند.

دیوارهای سبز که به عنوان دیوارهای گیاهی، دیوارهای زندگی یا باغهای عمودی شناخته می شوند. در سال های اخیر به روند رو به رشدی از محیط ساخته شده تبدیل شده اند. در نظر گرفتن طبیعت زندگی در محیط های شهری، نه تنها جذاب تر می شود، بلکه دارای مزایا و اهداف دیگری نیز می باشد.این که آیا در داخل خانه یا در خارج از منزل، به صورت جداگانه یا به صورت دیوار، دیوار سبز مناسب برای تقریبا هر شرایطی وجود دارد. اما دقیقا چطور دیوار سبز ساخته شده است، و چگونه می توان بین انواع مختلف تمایز قائل شد؟

در ادامه این مقاله ما موضوعات زیر را پوشش داده ایم:

تعریف دیوار سبز

ساخت دیوار سبز

توابع و مزایا چیست؟

چند نوع دیوار سبز وجود دارد؟

گیاهان چه می کنند؟

از چه گیاهانی استفاده می شود؟

بهداشت و نگهداری یک دیوار زنده

به دست آوردن دیوار سبز خود

گیاهانی که در برابر سطح عمودی یا در برابر آن رشد می کنند”

دیوار سبز چیست؟

دیوار سبز سازه های عمودی هستند که انواع مختلفی از گیاهان و یا سایر سبزی های متصل به آنها دارند. فضای سبز معمولا در یک محیط کشت شامل خاک، سنگ یا آب ایجاد می شود. از آنجا که دیوارها در آنها زندگی می کنند، معمولا دارای سیستم های آبیاری داخلی هستند.دیوار سبزبا اینکه از نما ها متفاوت هستند ولی اغلب دیده می شود برای دیوارهای خارجی ساختمان ها، از آنها به عنوان حمایت ساختاری استفاده می شود. در دیوار سبز، محیط رشد روی سطح یا ساختار دیوار است، در حالی که نما در ریشه زمین است. علاوه بر این، فضای سبز نمای داخلی می تواند زمان زیادی برای رشد بخواهد و به اندازه کافی برای پوشش یک دیوار کل طول می کشد، در حالی که دیوار سبز ممکن است قبل از رشد نیز فضا را آماده کند.دیوار سبزهوشمند و فعال اغلب به دیوارهای سبز معمولی شباهت دارند. اما با استفاده از هوش مصنوعی و تکنولوژی، اهداف بیشتری را دنبال می کنند. ویژگی های دیوار زندگی هوشمند می تواند به صورت اتوماتیک نظارت شود و اثرات آن افزایش یابد.علاوه بر مزایای بصری و بیوفیلیک تمام دیوارهای سبز، دیوار سبز هوشمند و فعال می تواند از طریق بهبود گردش هوا، محیط رشد تخصصی و تکنولوژی، از ویژگی های طبیعی تصفیه هوا و رطوبت برخوردار باشد.

ساخت و نصب دیوارهای سبز

ساخت و نصب دیوارهای سبز

سیستم های دیوار سبز مدولار بسیار متفاوت است.این بخش در مورد سیستم دیوارهای سبز، طراحی و ساخت آنها در پروژه های مختلف اطلاعاتی ارائه شده است.

* سازه ها و اجزای سازنده سیستم دیوار سبز

* گیاهان مناسب

* رسانه های رو به رشد

* آبیاری و تغذیه گیاهان

* ملاحظات کلی در مورد دیوارهای سبز

سازه ها و اجزای سازنده سیستم دیوار سبز

پنل جلویی

سینی زهکشی پایین

کیف جیبی نساجی

تثبیت کننده ها

پنل کناری

قلاب آویز

انتخاب گیاهان دیوار سبز

بهترین گیاهان برای دیوار سبز متراکم ، کم حجم و کم رشد هستند. حتماً گونه هایی را انتخاب کنید که متناسب با جنبه دیواری که روی آن رشد می کند ، باشد. به عنوان مثال ، دیوار سبز غرق شده در آفتاب ، به انتخاب گیاهان نسبتاً مقاوم به خشکی احتیاج دارد ، در حالی که یک مکان سایه دار شاید در زیر یک گلخانه یا ایوان  به انتخاب عاشقان سایه مانند سرخس احتیاج دارد. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که قسمت پایین رطوبت بیشتری نسبت به قسمت بالا خواهد داشت ، بنابراین وقتی تصمیم گرفتید که در کجا دیوار سبز خود را کاشت کنید ، این مسئله را در نظر بگیرید.

جدای از ترجیحات زیبایی شناختی و توانایی گیاهان برای رشد در یک مکان بی روح و عمودی انتخاب گیاهان بر اساس چندین عامل انجام می شود. به عنوان مثال: آب و هوای محلی مانند حداقل درجه حرارت که مخصوصاً مهم است که بدانیم چیست؟ میزان قرار گرفتن در معرض خورشید در هر سطح از سطح کل چقدر است و در طول سال چگونه تغییر می کند؟ آیا آب و هوای خرد خاصی وجود دارد مانند ساختمانهای بلند که باد شدید ایجاد می کنند در طول دیوار؟ شناخت شرایط شایع در حال رشد برای تصمیم گیری صحیح هنگام انتخاب گیاهان دیوار سبز ضروری است.

برخی از گیاهان در دیوار سبز، هوا را از سموم تمیز می کنند.

الزامات در اجرای دیوار سبز

1-رسانه های بی وزن

2-ظرفیت نگهداری آب بالا

3-ظرفیت نگهداری بالا از مواد مغذی

4-تخلخل خوب

5-خنثی pH

قالبهای کوکوپیت ، پرلیت و خزه  ورمیکولیت ، ورمی کمپوست ، پوست خرد شده و برگهای خرد شده ترکیبی از رایج ترین رسانه های مورد استفاده هستند. از خاک استفاده نمی شود زیرا وزن دیوارهای سبز را افزایش می دهد. اگر نتوانستید رستنه خوبی استفاده کنید ما به شما خاک برگ را توصیه میکنیم که گزینه ی خوبی است.

سه نوع رسانه رشد در دیوار سبز وجود دارد:

رسانه های سست

رسانه مات

رسانه های ساختاری

دیواره های متوسط ​​سست تمایل به سیستم های نوع “خاک بر روی قفسه” یا “خاک در یک کیسه” دارند. سیستم های متوسط ​​سست از خاک خود درون قفسه یا کیسه بسته بندی شده و سپس بر روی دیوار نصب می شوند. این سیستم از دیوار سبز ها نیاز دارند که حداقل سالی یک بار رسانه های آنها در فضای خارجی و تقریباً هر دو سال در فضای داخلی جایگزین شوند. سیستم های خاکی سست برای مناطقی که فعالیت لرزه ای دارند مناسب نیستند. ترمیم ها فقط با پر کردن خاک دوباره داخل سوراخ های روی دیوار سبز، که هم مشکل و هم کثیف است ، حاصل می شود. سیستم های سست خاک نباید در مناطقی مورد استفاده قرار گیرند که تعامل عمومی زیادی داشته باشد زیرا کاملاً کثیف هستند و با گذشت زمان اندکی خاک خود را از دست می دهند. سیستم های خاک سست با سیستم های فرسایش رسانه های فیزیکی برای همه برنامه های کاربردی دیوار سبز مناسب هستند.

سیستم های نوع تشک تمایل به الیاف کواری یا تشک های حساس دارند. رسانه حصیر بسیار نازک است ، حتی در چندین لایه و به همین ترتیب نمی تواند از سیستم ریشه پر جنب و جوش گیاهان بالغ برای بیش از سه تا پنج سال پشتیبانی کند. چرا که تا قبل از رسیدن ریشه بر روی حصیر آب قادر نیست به اندازه کافی از درون حصیرها عبور کند. روش جبران این سیستم ها به این صورت است که بخش های بزرگی از سیستم را با یک بار برش دادن تشک از دیوار سبز و تعویض آن با تشک جدید جایگزین بخش های دیگری از سیستم می کند. این فرآیند سازه های ریشه گیاهان همسایه را روی دیوار به خطر می اندازد و اغلب بسیاری از گیاهان اطراف را در فرآیند جبران خسارت می کشد.

رسانه های ساختاری “بلوک” بهترین حالت ​​رشد نیستند همانطور که سست و تشک نیست ، اما بهترین ویژگی های هر دو را در یک بلوک ایجاد می کند که می تواند در اندازه ها ، شکل ها و ضخامت های مختلف تولید شود. این رسانه ها این مزیت را دارند که به مدت 10 تا 15 سال از بین نمی روند. می توان بسته به انتخاب گیاه برای دیوار سبز، ظرفیت نگهداری بالاتر یا پایین تر از آب خود را برای متناسب سازی گیاهان تنظیم کنند.آنها می توانند به راحتی برای تعمیر و نگهداری و جایگزینی ها  اداره شوند. آنها قوی ترین گزینه برای یک دیوار سبز هم برای برنامه های خارجی و هم برای کاربردهای داخلی هستند. آنها همچنین بهترین انتخاب در مناطقی هستند که در طراحی بادهای زیاد ، فعالیت لرزه ای یا ارتفاعات باید مورد توجه قرار گیرند. رسانه های ساختاری به دلیل ماندگاری و سطح بالای عملکرد در شرایط مختلف ، از سایر رسانه ها برتر هستند. بسته به نوع نصب آنها ، نصب آنها گرانتر است  اما هزینه کمتری برای حفظ آن دارد.

آبیاری و تغذیه گیاه دیوار سبز

آبیاری و تغذیه گیاه

دیوارهای سبز بدون آبیاری قابل تحمل نیستند. وقفه در آبرسانی یکی از دلایل اصلی خرابی گیاهان در دیوارهای سبز است. سیستم هایی که با آبیاری داخلی ساخته شده اند باید تلفات گیاه را به دلیل مدیریت ناسازگار رطوبت کاهش دهند ، اگرچه هنوز هم خطایی رخ می دهد. سیستم های آبیاری خودکار و از راه دور قابل کنترل برای دیوارها در مکانهایی با مشخصات بالا یا در مواقعی که دسترسی دشوار است استفاده می شود. توجه داشته باشید که کیفیت ، طراحی و هزینه ها بین سیستم های مختلف متفاوت خواهد بود. پیشرفته ترین سیستم ها ، ناظر تعمیر و نگهداری را قادر می سازد تا از عملکرد خودکار سیستم ، از جمله حجم آبیاری تحویل داده فرکانس آن ، میزان رطوبت بستر و همچنین ph و میزان مواد مغذی در تأمین آب ، با خبر باشد. در صورت لزوم می توان تنظیمات را نادیده گرفت. به عنوان مثال ، فراوانی یا مدت زمان چرخه آبیاری ممکن است در روزهای گرم افزایش یابد. در سیستم های هیدروپونیک ، تغذیه گیاه توسط یک سیستم تزریق کود انجام می شود که دوزهای کنترل شده کود را به سیستم آبیاری (باروری) آزاد می کند. مدیریت سیستم های باروری و میزان زایمان نیاز به دانش تخصصی دارد ، زیرا پیچیده تر از کود دهی خاک است. سیستم های هیدروپونیک نیاز به نظارت مداوم دارند و نگهداری آنها سخت است که باعث می شود ما این سیستم را کمتر به مشتری ها پیشنهاد دهیم.

آبیاری

سیستم آبیاری به گونه ای طراحی شده است که مصرف آب را به حداقل برساند. این مجموعه از یک واحد اتوماسیون با تجهیزات کنترل چرخه تزریق مواد مغذی و آبیاری تشکیل شده است. هنگامی که یک سطح از تابش نور خورشید برخوردار است ، آبیاری به بخشهایی تقسیم می شود تا بطور اختصاصی برای هر قسمت برنامه ریزی شود. در داخل سطح احساس چند لایه ، یک قطره قطره و قطعه قطعه شده است. میزان مصرف آب با توجه به قرار گرفتن در معرض گرما و نور خورشید متفاوت است ، اما در مقایسه با فضای سبز معمولی یا چمن ، مصرف به طور معمول کمتر است. میانگین آن بین 2-3 لیتر در متر مربع در روز است.

برای سیستم های دیوار سبز هیدروپونیک ، سیستم لقاح ممکن است 0.5-2 لیتر محلول آبیاری در هر متر مربع در روز استفاده کند. دیوار سبز مورد نیاز داخلی در انتهای پایین این محدوده قرار دارد و دیوارهای سبز خارجی در انتهای بالاتر. چرخه آبیاری به طور معمول چند دقیقه طول می کشد و چندین بار در روز مورد نیاز خواهد بود. کمبود حجم آبیاری باعث کاهش ضایعات و کمبود آن می شود. رواناب آبیاری ممکن است در مخزن پایه دیوار سبز اسیر شود و از طریق سیستم دیوار سبز دوباره بازیابی شود. دیوارهای سبز که از یک محیط رشد آب با کیفیت بالا و قابل توجه در آب استفاده می کنند و در مکان و هوای خاصی قرار ندارند ، ممکن است در یک رژیم آبیاری هفتگی بتوانند رشد را رونق ببخشند. آبیاری باید به محض نصب گیاهان در سیستم دیوار سبز در دسترس باشد. سیستم آبیاری برای نظارت بر حجم آبیاری به یک متر آب نیاز دارد و یک فشار سنج برای نظارت بر کاربرد یکنواخت آب نیاز دارد. نیاز به آبیاری منظم مداوم و انتظار برای استفاده پایدار از آب به معنای استفاده از آب ذخیره شده (برداشت شده یا بازیافت شده) در هر زمان ممکن است ، بنابراین پمپ لازم است.

مزایای استفاده از دیوار سبز به عنوان تقسیم خانه و دفتر!

به جای نصب دیوارها یا دیوارهای خسته کننده، در خانه یا دفتر خود، دیوار سبز را انتخاب کنید تا اتاق خود را در هر حوزه ای از زندگی زنده بیاورید.دیوار سبزها ساختارهایی هستند که حاوی گیاهان برای مناطق داخلی یا فضای اموال خود را بسته به ترجیحات و طرح دیوارهای شما، هنگامی که کاشته می شوند، برای محیط دفتر، خانه و یا حتی در فضای باز خود، محیط خاصی را برای شما به کمک رنگ سبز و گل می توانند فراهم کنند. مزایای اضافه کردن این ویژگی بسیار زیاد است و برخی از آنها در حقایق زیر ارائه می شود.

دیوار سبز به تنظیمات دمای اتاق کمک می کند:

از آنجا که گیاهان، رطوبت داخل خانه یا دفتر را جذب می کنند، دیوار سبز به عنوان تنظیم کننده های دما عمل می کند. به عنوان یک نتیجه، صورتحساب برق می تواند به دلیل این واقعیت باشد که تهویه مطبوع نیازی به اجرای هوای سرد نداشته باشد.زیرا خود سیستم دیوار سبز با آبیاری هوشمند می تواند هوای اتاق رو خنک کرده و نیازی به کولر اینا نداشته باشد.

دکور پایدار و محیط زیست:

آخرین مزایایی که ما می خواهیم بحث کنیم این است که گیاهان در دیوار سبز، پایدار و درمحیط، سازگاربا محیط زیست هستند.آنها کاملا طبیعی هستند، در صورت لزوم قابل پیوند هستند، آسان برای جایگزینی و بهترین از همه قابل تجزیه به مواد غیر سمی است.شما حتی می توانید گیاهان مورد استفاده در دیوار سبز خود را به کمپوست تبدیل کنید تا غنی سازی خاک کاشت خود را افزایش دهید.

روند طراحی

به هر دیوار سبز طراحی منحصر به فرد و انتخاب گونه ها داده می شود. ترکیب گیاهان محیط خاصی را که در آن ساخته خواهد شد ، از جمله آب و هوای محلی ، قرار گرفتن در معرض آفتاب و بافت اطراف آن را در نظر می گیرد. هدف  ایجاد دیوار سبز یک نوع و یک مکان خاص است که در تمام فصول سال زیبا و سرسبز می ماند.این سیستم می تواند پوشش خوبی برای فضاهایی که ظاهر مناسب ندارند بهترین گزینه  باشد.

طراحی به خوبی اجرا شده همچنین راهی برای به حداقل رساندن تقاضای نگهداری آینده در باغ است. عادت ، اندازه و رفتار رشد گیاه در سطح عمودی دانش مهمی در ساخت ترکیب مناسب گونه ها است تا بتواند رقابت بین گیاهان را در سطح سالم نگه دارد. انتخاب گیاه مناسب برای مکان مناسب برای هر باغی معقول است ، اما شاید حتی بیشتر در یک دیوار سبز..تقریباً در هر مکانی می توان یکدیوار سبز نصب کرد و به عنوان یک ماده زنده ، پتانسیل ادغام گیاهان در محیط های شهری ما جالب است. مکانهایی که هرگز به اندازه ممکن تصور نمی شد می توانند در گیاهان سکونت داشته باشند ، مانند ایستگاه های مترو یا دیگر مکانهایی که به شدت فشرده می شوند و در آنجا فضای افقی دشوار است.

توابع و مزایا چیست؟

مزایای زیادی وجود دارد که دیوار سبز به فضا پرتاب شود. اول از همه، مزایای بصری دیوار زندگی را نمی توان نادیده گرفت. قطعات چشمگیر می تواند تاثیر بزرگی برای تزئین محیط شهری ساخته شده از بتن و آجر ایجاد کند، در نتیجه جایگزین هایی برای کشاورزی شهری، باغبانی و دکور داخلی می کند.آب و هوای معتدل تأثیر مهم دیوارهای زنده است.سایه ، که تا حد زیادی روی آن تأثیر می گذارد.دوره خنک کننده اثر سایه نیزباعث کاهش دما وکاهش تابش نیز می شود.

مزایا برای مردم

دیوارهای زندگی می توانند ما را شادتر و کارآمدتر بدانند، زیرا آنها به نیاز ذاتی ما یعنی به طبیعت احتیاج دارند. قرار دادن عناصر طبیعی در مکان هایی که به طور کلی نمیتوان آنها را مشاهده کرد، خلق و خوی ما را افزایش می دهد و باعث می شود که ما بیشتر هشیارو خوش بین باشیم. این مفهوم نیز به عنوان بیوفیلیا شناخته شده است.مطالعات همچنین نشان داده است که طبیعت می تواند رفتارهای منفی مانند تجاوز و اضطراب را کاهش دهد. علاوه بر این، ارتباطی با طبیعت برای کاهش استرس و خستگی ذهنی ایجاد شده است. این بدان علت است که واکنش اتوماتیک بدن ما برای دیدن و دور شدن از عناصر طبیعی سریع است.

دیوار سبز به عنوان مسائل مربوط به آلودگی و کیفیت هوا، بهتر درک شده است و تأثیرات گیاهان بر کیفیت هوا نیز بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. اثر تصفیه هوا گیاهان از طریق میکروب های ریشه های گیاهی حاصل می شود که می تواند مواد شیمیایی را به عنوان مواد مغذی مورد استفاده قراردهد. علاوه بر تأثیرات مستقیم سلامت، کیفیت هوای بهبود یافته برای تقویت هوشیاری و توانایی های شناختی افراد ثابت شده است.با این حال، دیوار سبز مصنوعی منفعل منظم هوا را به طور قابل ملاحظه ای برای تغییر قابل توجهی پاک نمیکنند و طبیعی نیستند. دیوارهای هوشمند و فعال سبز با گردش هوای فعال به این نتیجه می رسندو به عنوان دیوار، گیاهان و تکنولوژی پشتیبانی برای این منظور طراحی شده است.

ویژگی های ساختمان دوستانه

دیوار سبز در فضای باز و باکس ها به عنوان مقرون به صرفه بودن انرژی به شمار می روند. زیرا گیاهان دمای کلی ساختمانها را در معرض آفتاب کاهش می دهند. علاوه بر این، آنها همچنین میزان فرار گرما را در طول زمستان کاهش می دهند.علاوه بر این، فرایند ترشح گیاهان می تواند کمی کاهش دمای داخل ساختمان نیز داشته باشد، در نتیجه به عنوان یک راه حل موثر برای هزینه های انرژی کار می کند. مقدار کافی مواد گیاهی نیز به کاهش سطح سر و صدا کمک می کند.

چند نوع دیوار سبز وجود دارد؟

همانطور که در بالا ذکر شد، انواع دیوارسبز وجود دارد. راه حل های مختلف بین فضاهای داخلی، فضای باز، اندازه ها و مدل ها از جمله چیزهای دیگر متفاوت است. علاوه بر این، طراحی و تولید انواع دیوار سبز به طور مداوم در حال توسعه است و گزینه های بیشتری برای اهداف مختلف ارائه می شود. این مقاله، آنچه را که به نظر می رسد اصلی ترین آنها است، پوشش می دهد.اجازه دهید ابتدا در مورد دیوار سبز مصنوعی و واقعیت های شگفت انگیز آن توضیحاتی را به شما ارایه دهیم.

دیوار سبز هیدروپونیک

دیوارهای زنده هیدروپونیک تاسیسات عمودی و پایدار هستند که حاوی گیاهان زنده و شاخ و برگهایی هستند که بدون نیاز به خاک رشد می کنند. این سازه های دیوار سبز و زنده با فواید بسیاری برای عموم و محیط زیست ،می توانند آلاینده های هوا را از طریق جذب گازهایی مانند کربن دی اکسید ، گوگرد دی اکسید و نیتروژن دی اکسید و همچنین ذرات خطرناک از بین ببرند.اما اگر بخواهیم رو راست باشیم در ایران این سیستم کاربردی نیست.نمونه ها زیادی از مشتریان بوده اند که با ما تماس گرفته و خواهان جابجایی این سیستم با سیستم دیوار سبز مدولار شده اند.برای اطلاعات بیشتر درباره مزایای استفاده از دیوار سبز به عنوان تقسیم خانه و اداری، تماس با ما شما را با تمام عناصر لازم برای ایجاد دیوار سبز خود به هر کجا که نیاز دارید را ببینید و یا برای یکی استفاده کنید. پس از نصب، همه چیزهایی که باید انجام دهید؛  این است که خاک و انتخاب گیاهان خود را اضافه کنید.البته باید در نظر داشته باشید برای محیط و نوع گیاهان با مهندسین تیم آروین مشورت کنید.

برای اجرای دیوار سبز در مدارس به این نکات دقت کنید.

اطمینان از نصب موفقیت آمیز

ماندگاری طولانی مدت نصب اغلب به یک ناظر داوطلب بستگی دارد که دانش آموزان اطمینان حاصل می کنند که دانشجویان به طور مداوم دیوار سبز را حفظ می کنند.مراقبت های مکرر از گیاه که توسط دانش آموزان تحت نظارت آموزش دیده از یک داوطلب جامعه ، معلم یا والدین انجام می شود ، امکان ادامه مداوم در معرض طبیعت سرپوشیده را حتی در فصول فصلی که گیاهان در قسمت خارجی ممکن است خفته باشد ، فراهم می کند.علاوه بر این ، مدارس ممکن است با رشد گونه های خاصی از گیاهان خوراکی (در صورت وجود نور کافی) آزمایش کنند ، که باعث می شود مفهوم دیوار سبز بزرگتر شود و شامل پتانسیل برای کشاورزی “عمودی” در محیط داخلی شود. 

بیشتر دیوارهای سبز در محیط های نهادی و تجاری غیر مدرسه ای به نگهداری توسط یک شرکت Plantscape برون سپاری یا تکنسین های باغبانی آموزش دیده داخلی متکی هستند که این امر یک هزینه مداوم قابل توجه را تشکیل می دهد.. برای مدارس ، نویسندگان پیشنهاد می كنند كه نگهداری توسط دانش آموزان ، كارمندان یا داوطلبان می تواند از دخالت عوامل خارجی جلوگیری كند ، و مدارس می توانند از طریق دریافت كمك مالی ، هزینه های اقامت هنرمند در محل اقامت یا حتی از طریق جمعیت ، به دنبال تأمین بودجه هزینه های جاری یا متناوب باشند.بودجه تأمین شده این راهکارها برای اجرای سه پروژه آزمایشی مدرسه یاد شده در این مقاله ضروری بودند.

نتیجه گیری و جهت گیری آینده

با استفاده از یادگیری مبتنی بر پروژه STEAM در این برنامه درسی ، دانش آموزان در معرض تعامل و منفعل با طبیعت قرار می گیرند.این مدل کلاس یک راه حل بالقوه برای کاهش اثرات خستگی توجه به کار رفته و بهبود رفتار دانش آموزان با آوردن طبیعت در داخل خانه است.در عین حال ، این امکان را به دانش آموزان می دهد تا درک خود را از فن آوری های سبز ، مهارت های اجتماعی تعاونی تقویت کنند و توانایی های طراحی-فرآیند را با ترجمه مفاهیم انتزاعی به شکل ساخته شده توسعه دهند.همه این موارد از طریق کارگردانی ، حالت فعال ، پروژه انجام می شود. – مبتنی بر یادگیری این رویکرد فعال برای یادگیری با پیشرفت تحصیلی در زمینه های STEAM همراه بوده است. شروع دانش آموزان با این فن آوری ها و فرایندها در سطح دبستان به طور بالقوه می تواند منجر به درگیر شدن آنها در برنامه های کاربردی پیچیده تر از فناوری های دیوار سبز در سطح آموزش بعدی شود ، یا شاید الهام بخش علاقه آنها به تخصص آموزشی در برنامه های فراتر از دبیرستان باشد.تحقیقات مداوم و توسعه سیستم های دیواری سبز باعث ایجاد فرصت های اضافی برای ادغام این فناوری ها در کلاسهای درس ، به عنوان تقویت محیط زیست و همچنین فرصتی برای سایر مدلهای یادگیری مبتنی بر پروژه است.

دیوارهای سبز مصنوعی فقط یک ویژگی نیستند

وجود یک دیوار معیوب جزو غیرقابل انکار ظاهر فضای شما خواهد شد. حیرت انگیز است که کمی سرسبزی (حتی اگر واقعی نیست) چه کاری می تواند با آن مکان انجام دهد. اما این همه چیز نیست؛ یک دیوار سبز مصنوعی همچنین می تواند کاربردی باشد. از تیم آروین درباره دیوار سبز مصنوعی سؤال کنید و آنها به سرعت به شما خواهند گفت که چگونه نصب دیوار سبز می تواند به عنوان یک مرز، بادگیر عمل کند و در بعضی موارد حتی می تواند به محافظت از ساختمان در برابر عناصر کمک کند.

با این حال ، اکنون که این مطلب را می خوانید ، فقط کافیست که از لحاظ ویژگی های دیوارهای سبز مصنوعی ، چه پاسخ هایی را انتظار داشته باشید تا بدست آورید. در حال حاضر گذشته از ویژگی های جذب صدا و ایجاد آرامش در محیط ، بدانید دیوارهای سبز مصنوعی تعداد زیادی از مزایای داخلی را نیز ارائه می دهند. در درجه اول ، آنها با توجه به تقلید زیبای خود از طبیعت ، از مزایای زیبایی شناختی برخوردار می شوند ، بنابراین آنها را به گزینه ای مناسب برای دکوراسیون داخلی در محیط شهری تبدیل می کنند.با ایجاد یک نما که یکی را به طبیعت متصل می کند ، دیوارهای سبز مصنوعی نیز به دلیل روحیه ای که به عنوان بیوفیلی معروف است ، باعث افزایش روحیه افراد شده وآنها را هوشیار و حتی شادتر می کند. مطالعات نشان داده است که فضای سبز مصنوعی ، دقیقاً مانند همتایان زندگی خود ، هم مزایای زیبایی شناختی و هم روانشناختی را به همراه دارد. مزایای روانشناختی شامل کاهش خستگی ذهنی ، کاهش سطح پرخاشگری و اضطراب و کاهش استرس است.

این تأثیرات مثبت روانی ناشی از واکنش خودکار بدن ما پس از تجربه احساسات پرچین طبیعت است. حتی جالب تر از آن است که در مقایسه با فشار آب و هرس دیوارهای گیاهان زنده دردسر کمتری را خواهید داشت.

گیاهان مصنوعی بادوام هستند

البته گزینه های گیاهان “ارزانتری” برای انتخاب وجود دارد ، اما به قول قدیمی گفتن شما آنچه را که متصور هستید دریافت می کنید. وقتی دیوار سبز مصنوعی منحصر به فرد خود را از یک شرکت معتبر گیاهان مصنوعی خریداری می کنید ، به زودی خواهید فهمید که گیاهان دیوار سبز مصنوعی بسیار باکیفیت و بسیار واقع بینانه ای در آنجا وجود دارند. به حدی که اغلب در مورد نمونه های واقعی بیشتر افراد گیاهان زنده را با نمونه مصنوعی اشتباه می گیرند. بیشتر این گیاهان برای ماندگاری ساخته شده اند. این بدان معنی است که آنها دقیقاً مانند یک گیاه واقعی ، رنگهایشان سرسبز خواهند ماند. این باعث می شود که محوطه سازی بیرونی در کشورهایی که به دلیل تابستان های گرم خود مانند امارات متحده عربی مشهور هستند ، محاصره شود و به طور انحصاری از این پوشش استفاده شود.دوام دیوار سبز مصنوعی نه تنها در توانایی مقاومت در برابر زمان بلکه در آزمایشات طبیعت گسترش می یابد. از نظر داخلی و خارجی ، دیوارهای سبز مصنوعی به گونه ای طراحی شده اند که در برابر فشار و دمای اتمسفر بدون ایجاد لکه مقاومت می کنند. تغییر وضعیت هوا مطابق با استاندارد کیفیت و نگهداری حالت زیبایی شناسی دیوار گیاه مصنوعی ناچیز است.

برای تقویت دوام آنها ، بعضی از دیوارهای گیاه پیشرفته مصنوعی با مهار آتش درمان می شوند. در صورتي كه فرد لبخند مخصوص سيگار را بر روي گياه ببندد ، هيچ گونه آتشي به وجود نخواهد آمد. حداقل نه از دیوار سبز مصنوعی که در دفتر کار دارید. از آنجا که این دیوارهای مصنوعی سبز از دوام بالایی برخوردار هستند ، فقط باید یک خرید واحد را انجام دهید که در صورت نصب ، می تواند برای شما دوام بیاورد و به صرفه تر است.

از مناظر با دیوارهای ساده خداحافظی کنید

چه کسی این روزها برای باغبانی فرصت دارد؟ یک فرد یا شرکت متوسط ​​به طور قطع چنین نمی کند؛ و از آنجا که آن منطقه ویژه ای است ، پیدا کردن مناظر خارجی یا داخلی بسیار دشوار است. مناظر استثنایی با هزینه ای همراه هستند اما با دیوارهای سبز مصنوعی ، در آینده می توانید وقت ، پول و استرس را صرفه جویی کنید.نیازی به استخدام کسی برای حفظ زمینه های شما نخواهد بود.همچنین ، با توجه به ساختارهای ساختمان در امارات ، ایده انتخاب دیوار سبز مناسب ، به ویژه برای طراحی دفتر مدیرعامل ، اهمیت پیدا می کند. بله ، برخورداری از یک دیوار سبز که دائم سیراب باشد و هرس علفهای هرز و برش دادن آن در دستور کار باشد بسیار دشوار و بسیار گران خواهد بود. این امر به ویژه در مورد طبقه بالای ساختمان مثلاً یک ساختمان 15 طبقه یا حتی برای یک ساختمان بلندتر همانطور که در دبی یافت می شود صادق است. با این وجود ، شما می توانید تأمین کننده های حرفه ای دیوارهای سبز مصنوعی از ابوظبی یا دبی باشید و یک دیوار سبز دیرینه نصب کنید و احتمالاً هرگز برای نگهداری مجبور نخواهید شد آنها را ببینید.

به علاوه ، شما می توانید به جای اینکه یک منظره خسته کننده ببینید،  به طور مرتب از دفتر خود بازدید کنید و به دنبال آن باشید که از پره های دیواری گیاهان خود با هزینه ای استفاده کنید و طرح های قاب آماده برای استفاده را در اندازه های مختلف بسته به اولویت خود انتخاب کنید. در حالیکه تمرکز خود را بر پایداری ، قیمت مناسب و افزایش جذابیت زیبایی شناسی گذاشتید ، از بزرگترین روند محوطه سازی این فصل لذت ببرید. تجربه تطبیق پذیری طرح های منحصر به فرد دیوار سبز مصنوعی را که اکنون در بازار دبی و ابوظبی رواج دارند ، تجربه کنید. اگر پر از شک هستید ، نمی دانید که آیا گیاهان دیوار سبز مصنوعی با گذشت زمان از سبک خارج می شوند؛ آن شک و تردید را پاک کنید. بر خلاف گیاهان زنده ، گیاهان مصنوعی را می توان دوباره مرتب و جابجا کرد و آنها را به اندازه کافی انعطاف پذیر کرد تا با زمان تغییر پیدا کنند. به اندازه کافی هوشمند و سریع باشید تا به عنوان یکی از مشتریان شیک ما در دیوارهای سبز مصنوعی سرمایه گذاری کنید.

یک دیوار سبز مصنوعی بسازید

یک دیوار سبز مصنوعی بسازید

هنگامی که از دیوار سبز مصنوعی و گیاهان مصنوعی برای پر کردن و تزئین فضای دیوار خود استفاده می کنید ، این فرصت را پیدا خواهید کرد تا دیوارهای سبز عمودی با شکوه واقع گرایانه ی طبیعت را بسازید. با داشتن یک نصب کننده دیوار واجد شرایط ، طرح ها مفهوم سازی شده و مورد آزمایش قرار می گیرند تا از تهیه رنگ های مناسب و متناسب با رضایت شما اطمینان حاصل کنند.

زیبایی آن این است که دیوارهای سبز مصنوعی متعددی برای انتخاب وجود دارد که همگی می توانند طراحی بدیع و ظرافت را به دیوارهای بیرونی یا داخلی شما بخصوص اگر با ترکیب مناسب طراحی شده باشند ، ارائه دهند. با وجود دیوارهای سبز مصنوعی که تقلید دقیقی از طبیعت دارند ، این واقعیت که آنها سبز هستند ، همه آنها را یکسان نمی کند. بیش از 20 سایه سبز وجود دارد بنابراین انتخاب ممکن است کمی چالش برانگیز باشد ، اما با توصیه های متخصص از تهیه کننده دیوار سبز مصنوعی مانند تیم آروین نباید نگران باشید زیرا تیم ما آماده ی هرگونه مشاوره در این زمینه است.

همکاری با طراحان دیوار سبز، خود را برای پیدا کردن یک دیوار سبز شیک و مناسب  با مشخصات شما یاری می کند. گیاهان و شاخ و برگهای رنگارنگی را انتخاب کنید که تاثیر بصری دیواره شما را تقویت می کند. اگر برای یک ثانیه مطمئن نیستید که چه ترکیبی از گیاهان مصنوعی به خوبی کار می کند ، از درخواست مشاوره نترسید. دیوار سبز مصنوعی ، یک عنصر اضافی را به فضا اضافه می کنند. فقط با یک لمس اضافی از رنگ سبز ، روحیه را تقویت کرده و استرس را در داخل و خارج از دفتر کاهش می دهید. و اگر خودتان رنگ ها را انتخاب کردید ، نه تنها از خود تأیید حس بلکه در کشف توانایی هنری پنهان خود راضی خواهید بود.

مسلماً ، شما ممکن است دیوارهای سبز مصنوعی را در نزدیکی یا عکس دیده باشید ، که در مراکز خرید ، ساختمانهای اداری و لابی ها، بیمارستانها قرار گرفته اند. اگر جواب شما بله است ، قطعاً قبول دارید که اینها اشیاء زیبایی غیرقابل انکار هستند. با توجه به این نکته ، داشتن دیوارهای برهنه و دانستن اینکه می توانید آنها را با چیزی جذاب بپوشانید، هدر رفته خواهد بود.دیوارهای سبز مصنوعی این امکان را به افراد داده است که خانه ها و مؤسسات کاری خود را با سایه های سبز ترجیحی خود به پناهگاه های آرام تبدیل کنند. آنها در اندازه ها و ترکیب های سفارشی ساخته می شوند که ذکر خصوصیات مورد نیاز شخص را ذکر نمی کند.با نگهداری بسیار کمی که مورد نیاز است شما می توانید از بیشترین مزایای سبز گیاهان لذت ببرید. چه چیزی در دکوراسیون داخلی یا خارجی از نظر مقرون به صرفه ، دارای فضای آگاه ، با دوام ، با آگاهی از فضای سبز و داخلی ممکن است؟به دلیل اهداف تزئینی و کاربردی آن از دیوار سبز مصنوعی آروین جدید خود لذت ببرید و حتی ارزش خود را به آن اضافه کنید ارتباط بسیار خوبی با درختان مصنوعی و گیاهان شما برای ایجاد یک شاهکار محوطه سازی سبز وجود دارد.

درون یا خروجی

دیوار سبز داخلی و خارجی برای اهداف مختلف و در محیط های مختلف استفاده می شود. آنها می توانند از طیف وسیعی از مواد و گیاهان، بسته به مناسب ترین راه حل برای هر فضا، ساخته شوند.دیوار سبز در فضای باز عمدتا عناصر بصری است. اگر چه دیوار سبز می تواند هزینه ای نیز داشته باشد که موجب کاهش دمای کلی، جذب آب باران یا انزوا کردن ساختمان ها می شود، اما بیشتر آنها برای سبز شدن در منظره های شهری استفاده می شود. ساخت این دیوارهای زنده دارای محدودیت هایی از لحاظ شرایط آب و هوایی است، زیرا آنها باید محیط اطراف خود را تحمل کنند، که گاهی اوقات ممکن است بر ساختار و گیاهان دیوار اثر بگذارد.دیوار سبز در داخل، از لحاظ اندازه آنها محدودیت بیشتری دارند، زیرا آنها باید فضای مورد نظر خود را داشته باشند. به دلیل محدودیت های گفته شده، آنها اغلب راحت تر نگهداری می شوند.گونه گیاهان متفاوت برای نوع داخلی استفاده می شود.

اندازه و طراحی

طراحی یک دیواره زندگی معمولا با اندازه محدود نمی شود. اگرچه مدل های گسترده ای نسبت به سازه های قد بلند تربرای نگهداری آسان تر هستند اما طراحی کلی و تولید در بین محصولات مختلف با هم متفاوت نیستند.دیوارهای زندگی ساخته شده از ماژول های فلزی یا پلاستیکی معمولا مستطیل شکل هستند، زیرا شکل های تولید دور سخت تر است. در عوض، مواد ایده آل برای شکل های گرد و متنوع احساس می شود. دیوار سبز فعال، ویژگی های گردش هوا را اولویت بندی می کنند، بنابراین بیشتر طرح ها را به ماژول های جامد محدود می کنند. بیشتر دیوارهای سبز داخلی به دیوار نصب شده اند، اگر چه مدل های یکپارچه و دو طرفه غیر معمول نیستند ولی از لحاظ دیوار سبز تجاری، اغلب راه حل های سفارشی هستند.

گیاهان چه می کنند؟

گیاهان دیواره های زندگی به محیط رشد نیاز دارند تا ریشه را به خود بگیرند. محیط رشد معمولا پس از آن بر روی ساختار (مانند کیسه، گلدان یا جعبه) قرار می گیرد، که با هم یک سیستم را تشکیل می دهند. این ترکیبات در انواع مختلف ظاهر می شوند و به طور کلی به چهار دسته تقسیم می شوند: سست، مات، ورق و سیستم های رسانه ای ساختاری. همانطور که از اسم وام می گیریم، سیستم های مات، معمولا از فیبر نازک یا احساس ساینده ساخته شده اند، در حالی که سیستم رشد شکننده خاک را به یک قفسه یا کیسه بسته بندی می کنند (که پس از آن روی یک دیوار قرار می گیرند). گیاهان، خود را مستقیما بر روی مات ریشه می کنند و نیازی به حاشیه های خالی ندارند (مانند خاک). ورق های کاغذی شبیه به سیستم های مات هستند، اما از ورقه های پلی اورتان معدنی که بیشتر از فیبر کوپال استفاده می کنند، تشکیل می شوند. سیستم های ساختمانی با ایجاد یک بلوک که می تواند در اشکال و اندازه های مختلف ساخته شود، سیستم های سست و مات را ترکیب می کند. به عنوان مثال: سبز می تواند به رسانه های شل کاشته شود، در گلدان قرار داده شود و به یک ساختار دیوار با آبیاری داخلی ساخته شود.

در سیستم های رسانه ای شل، خاک، سنگ آبی، سنگ های آتشفشانی و هیدروپونیک، روش های رایج برای رشد گیاهان است. انتخاب رسانه های رشد شکننده در طی پنج سال گذشته به شدت افزایش یافته است. رسانه های انبوه نیاز به حمایت ساختاری دارند: خاک، سنگ و آب به طور معمول به کیسه های حساس یا گلدان های پلاستیکی قرار می گیرند. تشک به گیاه اجازه می دهد که به طور مستقیم به آنها رشد کند.رسانه های رشدی که در دیوارسبز (معمولی) استفاده می شوند، سنگ آهک یا خاک می باشند. این مواد به طور سنتی در صنعت گیاهان استفاده می شود، زیرا هیدروپونیک به دلیل بسیاری از متغیرهای مرتبط با کیفیت آب برای به چالش کشیدن در نظر گرفته می شود. بیشتر تولید کنندگان دیوار سبز از رسانه های رشد استاندارد موجود در بازار استفاده می کنند.رسانه های رشد در دیوار سبز فعال با کسانی که در فهرست های منظم متفاوتند متفاوت است. آنها نیاز به یک ماده بهینه سازی شده برای دستیابی به جریان هوای کافی و نیز جوامع میکروبی و سیستم های آب پایدار و کارآمد دارند. محیط رشد، سیستم های حمایت کننده و ساختارها، و نیز گیاهان باید در هماهنگی کار کنند. این بدان معنی است که انتخاب رسانه هابرای دیوار سبز نمی تواند در خلاء از عوامل دیگر قطع شده و ساخته شود.

جایی که شما و دیوار سبز با هم نفس میکشید

بشر با طبیعت ارتباط مرموزی دارد: به ما الهام می دهد و به ما پناه می دهد. یک ارتباط نامرئی و صمیمی بین ما و طبیعت وجود دارد که منعکس کننده خود واقعی ما است ، جایی که افکار در آن جابجا می شوند. در طول هزاران سال گذشته ، ما عادت کرده ایم که فضای زندگی خود را از طبیعت جدا کنیم و بین خود فاصله بگیریم ، حتی اگر مخفیانه ممکن است آرزو کنیم و به آن وابسته باشیم…! ما معتقدیم که انسان ودیوار سبز به یکدیگر احتیاج دارند و زندگی نمی تواند موضوع فقط لوکس بودن را یدک بکشد.طبیعت و گیاهان تأثیر مفیدی بر روح ما دارند اما یکی از مضرات زندگی مدرن این است که همه صاحب یک باغ نیستند. با این حال هر یک از ما فضای دیوار استفاده نشده زیادی داریم که می توان با دیوار سبز آن را زیبا و قابل استفاده کرد.

 چراغ سبز برای دیوارهای سبز

با کمک پنل های گیاهی آبشار می توانید زندگی روزمره خود را دوباره زنده کنید. احساس راحتی در ترکیب پانل ها با توجه به نیاز شما وجود دارد که  سیستم کاملاً خودکار است و نیازی به مراقبت خاصی ندارد.

صرف نظر از اندازه فضا ، در صورتی که دوست دارید خود را به طبیعت نزدیکتر احساس کنید ، دیوار سبز مناسب گزینه خوبی برای شما هست و ما سخت تلاش می کنیم تا این فناوری مدرن را به خانه خود منتقل کنید و با این کار، چراغ سبز را به دست آوریم.

اگر دوست دارید محیط اطراف خود را با کمی طبیعت تزئین کنید ، دیوار سبز ما ممکن است انتخابی عالی برای شما باشد. با استفاده از این سیستم های مدولار و آبشار می توانید زندگی روزمره خود را رنگارنگ تر کنید. بگذارید آب میوه های خلاق شما با تنظیم گیاهان در یک هوای خاص جریان داشته باشد زیرا این یک سیستم خودکار و پایدار است که می تواند خود را برای مدت زمان طولانی حفظ کند. می توان از آن در داخل و خارج از منزل استفاده کرد. به طور کلی سیستم های دیوار سبز قادر به ذخیره اکثر گیاهان خانه هستند. علاوه بر این ، می توانید از گیاهان خاص دیگری نیز استفاده کنید.

ساخت و نصب دیوارهای سبز