روف گاردن

روف گاردن

روف گاردن

 

روف گاردن

قرار دادن گیاهان در بالای ساختمان ، مشکلات زیست محیطی شهری ما را برطرف خواهد کرد!

اکنون آسمان درخشان ستونی شامل دومین ساختمان بلند دنیا ، برج شانگهای است که امسال به پایان رسید. با این حال ، این ویستا تحریک آمیز و مدرن ، انواع مشکلات زیست محیطی رایج و جدی را که با ایجاد سریع شهر در ابتدا در یک فضای کوتاه از زمان ایجاد می شود ، پنهان می کند.

هر ساله طوفان های گرمسیری فصلی، شهر را خراب می کنند ، درجه حرارت بالا سطح تهدیدآمیز را به خطر می اندازد ، و معدود فضای سبز عمومی موجود با محلی کاملاً ناراحت و پر از مربا می شود.

روشن است که ایران دارای مشکلات جدی زیست محیطی است ؛ و یک راه حل ممکن ، که شهر در مقیاس گسترده با آن روبرو است ، "فضای سبز" است. ایران در نظر دارد تنها در سال 2016 400000 متر مربع از روف گاردن کاشت ، منطقه ای تقریباً به اندازه شهر تهران و تا سال 2020 احتمالاً دو میلیون متر مربع فضای سبز به سقف ها و دیوارهای ساختمانهای تهران اضافه خواهد شد.

قوانین جدیدی که در اکتبر 2015 معرفی شد همچنین تصریح می کند که حداقل 50٪ مساحت سقف کلیه ساختمانهای جدید باید در گیاهان پوشانده شود.

به نظر می رسد چسبیدن گیاهان روی بام ها به همان دلیلی که پارک در شهرها انجام می دهد ؛ گیاهان به نفس نفس می روند ، هوا را تمیز می کنند و در عین حال مکان آرامش و آرامش را برای ساکنان فراهم می کنند. آنها حتی می توانند به عنوان مزارع پایدار شهری مورد استفاده قرار گیرند ، با اثرات مخرب برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی (و ترافیک) در یک منطقه وسیع تر با کاهش مقدار مواد غذایی که باید از خارج از شهر حمل شوند.

مطالعات بیشماری نشان داده است که روف گاردن ها مملو از گیاهان محلی و متناسب با آب و هوا  هستند . به عنوان مثال: گل های گلدار و شیرین ، تأثیر مثبتی بر محیط های متراکم و شهری دارند. روف گاردن ها می توانند راندمان انرژی ساختمان را بهبود بخشند ، اثر جزیره گرمای شهری را کاهش دهند که دمای شهر را بالا می برد و با جذب آب به جلوگیری از جاری شدن سیل کمک می کند.

 معماران در سراسر جهان طرح های پیچیده ای را برای ساختمانهای جدید با روف گاردن تولید کرده اند.، رئیس فدراسیون اتحادیه روف گاردن اروپا  ، گفت: مگر اینکه تراکم روف گاردن وجود داشته باشد ، هر کیلومتر را یک بگویم ، تأثیر چندانی نخواهد داشت.

همچنین ، روف گاردن ها فقط بخشی از راه حل برای شهرها خواهند بود. اگر کسی بگوید که می خواهد همه مشکلات زیست محیطی شما را حل کند ، آنها نمی توانند. مشکل این است که اغلب آن مزایا (قابل توجه) اغلب در محدوده سیاست های برنامه ریزی یکپارچه شهر محدود هستند.

نانان دونگ ، استاد مطالعات منظر در دانشگاه تونجی ، خاطرنشان می کند که قوانین جدید "فضای سبز عمودی" که در سال 2015 تصویب شد  و این دستورالعمل را می دهد که 50٪ از سقف های جدید در گیاهان پوشانده شود ؛ خیلی دیر شده است. پروژه های ساختمانی در مقیاس بزرگ به مراتب کمتر از سالهای گذشته وجود دارد و توسعه دهندگان خصوصی به ترغیب آنها ، اما واجب نیستند.

دونگ توضیح داد: برای شهرهایی که قبلاً تقریباً توسعه یافته اند ، باید جاه طلب باشید. چین در مسیری درست پیش می رود ، اما در بسیاری از شهرها قبلاً شهرنشینی کرده ایم. این سیاست ها باید از 20 سال پیش عملی میشد.

در سراسر جهان ، از لس آنجلس و تورنتو ، گرفته تا زوریخ و کپنهاگ ، شهرهای بزرگ طرح های مربوط به روف گاردن را اعلام کرده اند. به طور کلی ، شهرهای اروپایی الزامات اجباری را وضع کرده اند ، در حالی که دولت های ایالات متحده تصمیم به ایجاد انگیزه برای توسعه دهندگان از طریق معافیت مالیاتی گرفته اند. بیشتر ادارات برنامه ریزی شهری ، آیین نامه های عملی خود را بر اساس دستورالعمل های جامع ، که برای اولین بار در سال 1982 منتشر شده است ، پایه گذاری می کنند.

با این حال ، با وجود چنین الگوی مشخص ، همه شهرها در ساختنروف گاردن، با خیال راحت نیستند.

مسئله اصلی مهندسی وزن است. اگر مقدار زیادی از خاک و گیاهان به روف گاردن اضافه شوند که برای حمایت از آن وزن زیادی طراحی نشده باشد ، نتایج می تواند فاجعه بار باشد.

در کشورهایی که دارای سیستم نظارتی ساختمان به خوبی تکمیل شده و آب و هوای خنک تر هستند ، چنین مشکلاتی خطر کمتری را ایجاد می کنند . ساختمانهایی که مقاومت در برابر بارش برف سنگین را دارند ، معمولاً می توانند وزن یک روفگاردن را نیز تحمل کنند. اما در کشورهای در حال توسعه سریع و دارای آب و هوای گرم ، خطر بیشتری وجود دارد.

به منظور مقاوم سازی سریعتر ساختمان ها و با هزینه کمتری ، شرکت  معماری آروین در حال آزمایش روش های زیرکانه تر برای ساخت روف گاردن است.

 معمار هلندی ، نویل مریخ ، یک تشک سقفی کم هزینه ، کاشته شده با بذر ، ایجاد کرده است که می تواند روی پشت بام های قلع دار راه راه که اغلب در زاغه های شهر وجود دارد ، کنترل شود. این تشک ها بیشتر از گرمای خورشید را جذب می کنند و باعث خنک تر شدن فضای داخلی ساختمان می شوند و در هنگام باران به پوشش سبز تبدیل می شوند.

مریخ گفت: "ما یک نمونه اولیه در هند ایجاد کردیم." هدف ما این بود که این مناطق زاغه آلود را به مکان های سبز تبدیل کنیم. اما شما نیاز به یک رویکرد بازار محور دارید. حتی اگر این مواد را بسیار ارزان ساختیم ، مردم هنوز نمی خواستند پول خرج کنند. این نوع پروژه یا به یک حامی یا اهدا کننده نیاز دارد ، یا ممکن است مناسب تر برای یک جامعه مرفه تر باشد.

جدا از هزینه های ساخت و ساز و اجرای روف گاردن ، همچنین سؤالاتی وجود دارد که باید در مورد سود نسبی روف گاردن در مقابل گزینه های دیگر به آنها پاسخ داد. سقف های سفید (یا "سقف خنک" ، آن را که بعضاً نامیده می شود) ، نور خورشید را از ساختمانها منعکس می کند و باعث خنک تر شدن آنها می شود. علاوه بر این ، آنها بسیار ارزان تر برای نصب و نگهداری هستند.

کن کالدیرا که رئیس آزمایشگاه تحقیقاتی در مؤسسه کارنگی برای گروه علوم اکولوژی جهانی در دانشگاه استنفورد است ، گفت: "بخشی از بام خانه من یک سقف سفید است که به منظور کاهش دمای محیط داخلی در ماه های گرم تابستان طراحی شده است." وی گفت: "دیدگاه اصلی من جاییست که کار کردن با فضای سبز معقول است ، این راه برای رفتن است ، اما جایی که روف گاردن ها عملی و خنک کننده نیستند ، سقف های سفید معنی دارند.

کالدیرا پیشنهاد می کند که تحقیقات آینده در مورد روف گاردن می تواند روی راه حل های کم مصرف آب متمرکز شود. وی گفت: "با بام های سفید هیچ مشکلی در مورد وزن وجود ندارد. ساخت سقف سفید ساده تر از قرار دادن در گیاهان و سیستم آبیاری نیز ساده تر است. و همه شهرها آب کافی برای روف گاردن ندارند.

من ترجیح می دهم در شهری زندگی کنم که یک درجه گرمتر اما پر از فضای سبز باشد تا یک شهر خنک و یک درجه اما پر از سطوح سفید و سخت.بیشتر مردم یک مرکز شهر پر از درخت را ترجیح می دهند تا بتن منعکس کننده. در این صورت روف گاردن ها بهترین راه حل برای این مشکلات هستند.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد روف گاردن با شماره 09124642449 (مهندس کیان) تماس بگیرید.

 


روف گاردن


کلمات کلیدی :
روف گاردن/ساخت روف گاردن/قیمت روف گاردن/فروش روف گاردن/دیوارسبزمصنوعی در روف گاردن/دیوار سبز مصنوعی در روف گاردن/روفگاردن/ساخت روفگاردن/قیمت روفگاردن/فروش روفگاردن/دیوار سبز مصنوعی در روفگاردن/دیوارسبز مصنوعی در روفگاردن/چوب ترموود/قیمت چوب ترموود/آبنما/آبنما شیشه ای/آبنما پرده/دیوار سبز/دیوارسبز/دیوار سبز طبیعی/دیوارسبزطبیعی/دیوارسبز طبیعی/دیوار سبزطبیعی/دیوار سبز مصنوعی/دیوارسبزمصنوعی/دیوار سبزمصنوعی/دیوارسبز مصنوعی/بام سبز/بامسبز/آبنما دیواری/آبنما شیشه ای


ارسال نظر برای این موضوع

پیام شما پس از تایید مدیر سایت به نمایش گذاشته خواهد شد.
لطفا صبر کنید