گرین وال - 10 مورد شگفت انگیز سال 2020

گرین وال - 10 مورد شگفت انگیز سال 2020

گرین وال - 10 مورد شگفت انگیز سال 2020

گرین وال

دیوار سبز به دو دسته ی مختلف تقسیم می شوند.اول،دیوار سبز طبیعی که در این مقاله توضیح خواهیم داد.دوم، دیوار سبز مصنوعی که با کلیک روی کلمه می توانید توضیحات کاملی را دریافت کنید.

چیزهایی که باید در مورد گرین وال ها بدانید

گرین وال ها در ایالات متحده کاملاً شناخته نشده است ، اما فواید بالقوه آنها برای پروژه های پایدار قابل توجه است. کارشناس ما مبانی اساسی در مورد چگونگی افزودن گرین وال مصنوعی و طبیعی به پروژه های سبز شما را ارائه می دهد.گرین وال ها به طور مرتب در سرتاسر اروپا و آسیا مورد استفاده قرار می گیرد و در توکیو برای خنک کردن شهر از سقف های سبز با ارزش تر شمرده می شوند.اما به جز ساختمانهای پوشیده از پیچک ، گیاهان پرخاشگر و چسبنده که بدون داشتن پشتیبانی ویژه مهندسی شده رشد می کنند ، دیوار سبز گیاهی هنوز هم برای ایالات متحده جدید است اما به دیوارها آسیب می رساند و مانع نگهداری ساختمان می شود.دیوارهای سبز مورد حمایت امروز با ساختار پشتیبان طراحی و مهندسی شده اند.بر اساس برنامه های کاربردی و داده های فعلی از تجربه سقف های سبز ، گرین وال ها می توانند صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های بخش دولتی و خصوصی داشته باشند.به عنوان مثال ، بازگرداندن پوشش گیاهی در شهرها با کاهش اثر جزیره گرمای شهری ارتباط دارد و بنابراین مصرف انرژی را کاهش می دهد.شهرها از طریق سایه زنی ، تعرق تبخیر و جذب صدا توسط دیواره های سبز خنک تر و ساکت تر هستند. 

برای راهنمایی تیم های ساختمانی که با اصول اولیه ناآشنا هستند ،از متخصص دیوارهای سبز خواسته است تا به شش سؤال اساسی پاسخ دهد تا به رشد دانش دیوارهای سبز شما کمک کند.

                                 پروژه گرین وال مصنوعی شرکت وینستون آرژانتین تهران 

انواع مختلف گرین وال چیست؟ 

دو دسته عمده وجود دارد: نمای سبز و دیوارهای زنده. 

نما های سبز سیستم های دیواری هستند که در آن از گیاهان کوهنوردی یا زمین های آبشار برای پوشش دادن ساختارهای پشتیبانی ویژه طراحی شده آموزش دیده اند.مواد گیاهی را می توان در پایه سازه ها ، در مزارع متوسط ​​یا روی بام ریشه داد. نماهای سبز می تواند به دیوارهای موجود وصل شود یا به عنوان سازه های آزاد ساخته شود. 

دیوارهای نشیمن (که به آنها باغهای زیستی یا باغهای عمودی نیز گفته می شود) از پانل هایی از پوشش گیاهی یا سیستم های پارچه ای یکپارچه تشکیل شده که به یک دیوار یا قاب ساختاری چسبانده شده اند.پانل های مدولار را می توان از ظروف پلاستیکی پلی پروپیلن ، ژئوتکستایل ها ، آبیاری و رشد محیطی و پوشش گیاهی تشکیل داد.این سیستم از تنوع زیادی از گونه های گیاهی ، از جمله مخلوطی از سرپوش های زمینی ، سرخس ها ، درختچه های کم ، گل های چند ساله و گیاهان خوراکی پشتیبانی می کند.گرین وال ها در آفتاب ، سایه و فضای داخلی کاملاً عملکرد خوبی دارند و در هر دو مکان گرمسیری و معتدل قابل استفاده هستند. با توجه به تنوع و تراکم زندگی گیاهان ، دیوارهای زنده نیاز به نگهداری فشرده تر (آب معمولی ، مواد مغذی ، کود) نسبت به نمایهای سبز دارند. 

- انواع مختلفی از سازه های پشتی نمای ساختمان سبز چیست؟

دو نوع اصلی گرین وال ها سیستم های شارژی مدولار و سیستم های کابل و طناب هستند.سیستم های شارژی مدولار - پانل های سبک وزن - به صورت عمودی یا به صورت دیواری یا سیستم های آزاد نصب شده اند.ممکن است در جایی که رشد گیاهان کوهنوردی از نظر جسمی محدود باشد ، به این کارگران کاشت نیاز شود.سازه های آزاد مانند ستون های سبز یا درخت های سایبان ساخته شده از پانل های سفت و سخت ، می توانند در خیابانهای شهری یا سقفها قرار بگیرند که در آن فضا محدود است یا وزن محدود شده است. 
تابلوها همچنین می توانند در کاربردهای افقی از قبیل کوره ها یا به عنوان وسیله سایه بان در بالای سطح بالای یک طبقه پارکینگ استفاده شوند.سیستم های سیم کابل و طناب از کیت قطعات تشکیل شده است که شامل کابل های فولادی با کشش زیاد ، ترقه های سیم ، لنگرها ، فاصله دهنده ها و تجهیزات تکمیلی است.سیم های عمودی و افقی را می توان از طریق گیره های متقاطع به هم متصل کرد تا یک سیستم شارژ انعطاف پذیر در اندازه ها و الگوهای مختلف ایجاد کند.برای پوشاندن مناطق بزرگ ، شبکه های طناب از جنس استنلس استیل را می توان در قابهای منعطف یا سفت و سخت پشتیبانی کرد.

بهترین نوع گیاه برای استفاده برای گرین وال ها کدام است؟

درنماهای سبز از گیاهان کوهنوردی استفاده می شود که به گیاهان خود حمایت کننده (کوهنوردان ریشه و مکنده های چسبنده) و گیاهانی که احتیاج به ساختار پشتیبان دارند (درخت های انگور نخ ریسی ، گیاه کوهنوردان ساقه برگ ، گیاه کوهنوردان برگ و گیاهان تقاطع) تقسیم می شوند. گیاه منصوب به کوهنوردان از نظر سرسختی ، جهت گیری و آب و هوا متفاوت هستند.گیاهانی که در کاربردهای بیرونی عمودی مورد استفاده قرار می گیرند در مقایسه با گیاهان درجه یک یا در داخل خانه در معرض شرایط سخت آب و هوایی قرار دارند. در نتیجه ، گونه های هاردی باید برای پروژه هایی که قصد دستیابی به ارتفاعات عالی را دارند انتخاب شود. به همین ترتیب ، کوهنوردان با تحمل باد ، یخبندان و گرما باید برای پروژه هایی در آب و هوای کمتر مهمان نوازی انتخاب شوند.ریشه در پایه یک نمای سبز ، گیاهان کوهنوردی ممکن است 3-5 سال طول بکشد تا به پوشش کامل برسند.انتخاب گیاه همچنین بر طراحی سیستم پشتیبانی تأثیر خواهد گذاشت.به عنوان مثال ، یک گیاه با رشد سریع تر و پر رشد ، فضای بیشتری را بین باکس های گرین وال نسبت به گونه های کمتر تهاجمی ، که فواصل کمتری بین تکیه گاه ها دارند ، می طلبد.تراکم عمر گیاه پیامدهای بیشتری برای ساختار زیرین خواهد داشت ، با توجه به اینکه هرچه سطح برگ بیشتر شود ، برف و باران تأثیر بیشتری روی وزن سیستم خواهد گذاشت.دیوارهای زندگی از انواع گیاهان در تابلوهای پیش از پوشش گیاهی پرورش یافته در گلخانه ها تشکیل شده و چهار تا شش ماه بعد در یک قاب متصل به یک دیوار ساختاری مونتاژ می شوند.گونه ها معمولاً بر اساس تحمل سیستم رو به رشد ، شرایط محیطی خاص سایت ، رنگ ، بافت ، میزان انتشار و سیستم های ریشه ای انتخاب می شوند.پانل ها از بسترهای زیرزمینی ، سرخسها ، درختچه های کم ، گل های چند ساله و گیاهان خوراکی پشتیبانی می کنند.دیوارهای زندگی پیش از پوشش گیاهی برای تأثیر فوری یک دیوار سبز فوری ارائه می دهند.

 گرین وال ها چگونه نصب و نگهداری می شوند؟

نماهای سبز دیواری را می توان با دیوار شلاق زد و یا با استفاده از گیره های نصب یا گلدان "ایستاده" از سطح دیوار 3-12 سانتی متر تنظیم کرد.غشاء ضد آب لازم نیست.عمق ماژول های داربست با نگه داشتن گیاهان از اتصال مستقیم به دیوارها ، از سطوح ساختمان محافظت می کند تا از بروز مشکلاتی که در غیر این صورت می توانند یکپارچگی ساختمان را به خطر بیاندازند ، محافظت کند.این سازه همچنین به توزیع وزن گیاهان کوهنوردی در سراسر ساختار صفحه گرین وال و دیوار کمک می کند.در سیستم های سیم کابل و طناب ، لنگرها و میلگردها در یک انتهای هر کابل برای سفت شدن و تنظیمات طبق نیاز گیاهان نصب می شوند.گیاهان کوهنوردی گرین وال بسته به نوع ، ظاهر و کنترل حیوانات وحشی نیاز به تأمین رطوبت و هرس گاه به گاه دارند.ساختارهای پشتیبانی نیاز به حداقل تعمیر و نگهداری دارند و فقط نظارت گاه به گاه بر تنش و اتصالات ساختاری دارند.نصب پانل های از پیش رشد شده برای دیوارهای نشیمن نیاز به زمان سرب 6 تا 12 ماه قبل از زایمان دارد تا گیاهان ابتدا به عنوان شاخه ها تکثیر و رشد کنند و فضای گرین وال را پر کنند. پانل ها را می توان به صورت افقی تا تاریخ حمل و نقل به سایت ، زمانی که آنها به صورت عمودی نصب شده اند ، رشد کرد.دیوارهای بتنی با چگالی بالا ممکن است ضد آب باشند.تقریباً 200 عدد از گلدان گرین وال با فریم در یک روز قابل نصب است.حداقل یک ماه قبل از نصب دیوار ، منبع تغذیه و منبع تغذیه برای سیستم آبیاری قطره ای اتوماتیک باید وصل شود (در قسمت بالای دیوار یا برای تابلوهای جداگانه بسته به سیستم).یک حلقه کود استاندارد برای تزریق مواد مغذی مایع برای گیاهان گرین وال توصیه می شود.سطح رو به رشد در گلدانهای گرین وال باید یک بار در روز در هفته اول پس از نصب اشباع شود.پس از آن ، آب برای حفظ رطوبت بدون اشباع زیاد فراهم می شود. سیستم مدولار اجازه می دهد در صورت لزوم پانل ها را بیرون آورده و تعویض کنید.نوار ماسه ای مداوم در پایه گلدان گرین وال توصیه می شود.

گرین وال های طبیعی هوا را تصفیه می کنند ، دمای محیط را کاهش می دهند و حس رفاه ایجاد می کنند. در زیر ما در مورد 10 مزیت برتر باغ عمودی توضیح می دهیم. آنها نه تنها به دلایل زیست محیطی توجه دارند ، بلکه در سطح اقتصادی و اجتماعی نیز کاربرد دارند.

همانطور که از همین نام پیداست ، یک گرین وال به معنای واقعی کلمه چیزی زنده است. تعریف دقیق برای این نوع خاص کشاورزی یا چشم انداز شهری هنر است. در حقیقت ، آنها از دهه 70 با موفقیت ارزش و زیبایی را به فضای داخلی سراسر جهان اضافه کرده اند.گرین وال توصیفی عمیق از طراحی عالی ، انتخاب گیاهان ، مهندسی و مراقبت از گیاهان باغبانی است..

اما ماجرا به اینجا ختم نمی شود. همه محققان در مورد نکات زیر با هم توافق دارند.یک گرین وال به تصفیه هوا ، کاهش دمای محیط ، تنظیم دما و ترویج تنوع زیستی در شهر کمک می کند. دیوارهای زندگی بخشی از ساخت و سازهای ضد آب و هوا هستند. از این گذشته ، مردم در یک فضای سبز شادتر از محیط خاکستری هستند. همانطور که قبلاً در مورد مزایای خارق العاده سقف های سبز بحث می کردیم ، اکنون می خواهیم به فضاهای داخلی بپردازیم. بیایید نگاهی عمیق تر به مزایای دیوار برتر گرین وال، یک به یک داشته باشیم. 

1.زندگی گرین وال هوا را تصفیه می کند

گیاهان موجود در محل زندگی به طور قابل توجهی وضعیت هوا را بهبود می بخشند. این دیواره ذرات را از هوا فیلتر می کند و CO2 را به اکسیژن تبدیل می کند. فقط یک متر مربع از گرین وال 2.3 کیلوگرم در سال از هوا استخراج می کند و 1.7 اکسیژن تولید می کند. مطالعات بسیاری وجود دارد که ثابت می کند گیاهان و میکروب های موجود در محیط خاک باعث جذب می شوند و آنها را به ترکیبی تبدیل می کنند که گیاهان برای مواد غذایی از آن استفاده می کنند.

2.گرین وال احساس بهزیستی را افزایش می دهد

این یک نتیجه مستقیم از اولین فایده است. هوای پاک باعث شکایت بهداشتی کمتری از قبیل سردرد و سوزش تنفسی و همچنین افزایش تمرکز و توجه می شود. شکایاتی مانند چشم های تحریک پذیر ، سردرد ، گلودرد و خستگی کم می شود. در دفاتر که فضای سبز زیادی وجود دارد ، به دلیل بیماری کاهش قابل توجهی در غیبت مشاهده می شود.

3.یک گرین وال باعث کاهش دمای محیط می شود

گیاهان نور خورشید را جذب می کنند. دقیق تر ، 50٪ جذب می شود و 30٪ بازتاب می یابد. این امر به ایجاد آب و هوای خنک تر و دلپذیر در طول تابستان کمک می کند. برای آب و هوای داخلی ، این بدان معناست که 33٪ تهویه مطبوع نیز کمتر است ، که به نوبه خود به معنای صرفه جویی در مصرف انرژی است.

4.گرین وال نویز محیط را کاهش می دهند

یک گرین وال به عنوان یک مانع صوتی برای ساختمان عمل می کند. این صدا 41 درصد بیشتر از نمای سنتی جذب می کند و این منجر به کاهش تا 8 دسی بل می شود.بنابراین ، محیط داخل و خارج ساختمان بسیار آرامتر است و سطح سر و صدای آن شبیه به مواردی است که در طبیعت یافت می شود.